THY’den tarihi kâr

Türk Hava Yolları (THY) dünyanın en büyük simülatör eğitim tesisini kuruyor.

Türk Hava Yolları (THY), 2017 yılının üçüncü çeyreğinde 939 milyon dolar esas faaliyet karı ile tarihinin en yüksek üçüncü çeyrek karını elde ederek net karı 2.4 milyar TL oldu.

2017 yılının 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan THY, yıl başından itibaren uyguladığı mali disiplin ve dinamik talep yönetimi uygulamaları ile 2017 yılının üçüncü çeyreğinde 939 milyon dolar, dokuz aylık döneminde ise 956 milyon dolar esas faaliyet kârı gerçekleştirerek, tarihinin en yüksek kârına ulaştı.

Sonuçlar hakkında değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, ““2017 yılının üçüncü çeyreğinde elde ettiğimiz karlılık, Ortaklığımızın güçlü nakit üretme potansiyelini net bir şekilde ortaya koymuştur” dedi.

“THY YÜKSELMEYE EMİN ADIMLARLA DEVAM EDECEK”

Hizmet kalitelerinden asla ödün vermeden büyümeye devam edeceklerini kaydeden Aycı, “Türkiye’nin en değerli markası ve en büyük hizmet ihracatçısı olan Türk Hava Yolları, yükselişini sürdürme ve İstanbul’u uluslararası hava taşımacılığının önemli bir merkezi haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: Hürriyet