Emirates’in yeni reklam yüzü Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson

Emirates, oyunun kurallarını değiştiren yeni First Class özel suitleri için televizyon yıldızı ve sürücülük uzmanı Jeremy Clarkson ile yeni bir reklam kampanyasına başladı.

Emirates yeni reklam kampanyasında, dünyaca ünlü Jeremy Clarkson’un mizah anlayışını yansıtırken Mercedes-Benz’den ilhamla tasarlanan yeni First Class süitler ön plana çıkıyor.

Reklam kampanyası, Emirates’in Dubai Air Show’daki First Class özel süitlerinin dünya çapındaki tanıtımından hemen sonra yayına girdi.

LÜKS DETAYLAR DİKKAT ÇEKTİ

Clarkson’un mizahına ve sürücülükle olan yakın ilişkisine odaklanan reklam filmi; deri koltuklara, lüks detaylara, hafif aydınlatmaya, sofistike bir düz ekrana ve kontrol düğmelerine yakın plan çekimler ile başlıyor. Siyah smokin giyen Clarkson’un özelliklerini anlattığı ürünün yeni bir araba olduğu zannedilirken bitiş sözlerinin ardından sahneye giren Emirates uçağına yakın çekim yapılıyor. Clarkson’un bahsettiği aracın saatte 700 mil hızla seyahat eden ve hatta Emirates’in First Class yolcularına sunduğu “pijamalarla gelen” çağı olduğu ortaya çıkıyor.

CLARKSON: “KALDIĞIM OTELLERDEN DAHA KONFORLU”

Emirates’in yeni First Class özel suitleri hakkında yorum yapan Jeremy Clarkson, “Gerçekten Emirates’in bu yeni koltukları, şimdiye kadar kaldığım otellerin yarısından daha fazla konforlu” dedi.

“CLARKSON KAMPANYAMIZ İÇİN MÜKEMMEL BİR İSİM”

Emirates Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Marka Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Boutros Boutros, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Jeremy Clarkson, otomobil dünyasının en tanınan yüzlerinden biri. Otomobil gazeteciliği ve sunuculuğuna ek olarak Clarkson aynı zamanda mühendislikte, özellikle bu konudaki öncü ve yaratıcı işlerde de tutku sahibi. Clarkson’un özellikle Mercedes-Benz S-Class’tan ilham alan yeni First Class özel suitlerimizin kampanyası için mükemmel bir isim olacağını düşündük. Ürünün kendisi de bir kez daha uçak içi yolcu deneyimi çıtasını yükselterek yenilikçi bir oyun değiştirici oluyor” dedi.

REKLAMI BAŞARILI YÖNETMEN ARNELL ÇEKTİ

Rock müzik grubu Queen’den efsanevi “Don’t stop me now” şarkısının eşlik ettiği reklam filmi, en son “İyi zamanların dünyası / World of good times” reklam kampanyasında başarılı iş birliği yaptığı ödüllü yönetmen Vaughan Arnell tarafından çekildi.

Emirates’in yeni First Class özel suitleri Aralık ayı itibari ile havayolunun yeni Boeing 777-300ER uçağında hizmete girecek.