Amanruya Bodrum açılış için gün sayıyor

Last Updated on 9 Mart 2018 by Turizm Günlüğü

Turizm cenneti Ege’de konumlanan Amanruya Bodrum, 15 Nisan’da kapılarını açarak misafirlerine samimi ve huzurlu bir hizmet sunacak.

Cennet Koyu’nun hemen yanında, Yalıkavak Marina’ya sadece 25 dakika uzaklıkta, 60 dönüm ormanlık yamaç üzerinde bulunan Amanruya Bodrum, 36 adet çağdaş taş villadan oluşuyor.

Göltürkbükü’nde bölgenin geleneksel Akdeniz ve Osmanlı mimarisini doğa ile harmanlayan tesis, zeytin bahçeleri ve çamlardan oluşan doğası, avlu ve terasları ile misafirlerini ağırlamak için gün saymaya başladı.

Villalarda yüksek tavanlar, yemek odaları, hamam tarzı banyolar, geniş yatak odaları, serin aylar için Türk kömür şöminelerinin yanı sıra kekik kokulu terasları, kendilerine ait havuzları, kabanaları ve koy manzarası bulunuyor.

Otelde bulunan ortak alanlar da villalar gibi taş yapılardan oluşuyor. Şarap ve puro salonu, üç katlı bir kütüphane, yemek villaları ve sanat galerisinin yanı sıra tesisin tam kalbinde Antalya’dan getirilen özel yeşil ve turkuaz mermerden yapılan 50 metrelik sonsuzluk havuzu bulunuyor.

 

Amanruya’da ayrıca spa ve masajı, açık hava yoga alanları, fitness salonu ve tenis kortu misafirlere sunulan aktiviteler arasında yer alıyor.

Bu yıl yaz düğünleri için de iddialı bir alternatif sunan Amanruya, çiftleri hayatlarının en mutlu gününde yeşil ile mavinin birbirine karıştığı yerde ağırlamaya hazırlanıyor.

Uzun süredir Aman Otelleri’nin mutfağını emanet ettiği Şef Ercan Soylu, Montenegro’daki Aman Sveti Stefan ve Morocco’daki Amanjena’dan sonra bu yaz Amanruya Bodrum’un lezzetinden sorumlu oluyor. Geniş çeşitlilikte taze deniz ürünlerini bölgenin kaliteli yerel malzemeleri ile birleştiren Ercan Soylu’nun mutfağında Türk lezzetleri ön plana çıksa da Akdeniz esintili yemekler de yer alıyor.