Bu uçuş Ohrid’i uçuracak!

Makedonya Ohrid

Onur Air, Tatilbudur.com ve TAV Havalimanları ortaklığında ilk kez İstanbul’dan Makedonya’nın cennet köşesi Ohrid’e direkt uçulacak. Tatilbudur.com, Makendonya’ya en çok turist gönderen tur operatörü olmayı hedefliyor. Makedonya Ohrid.

UNESCO korumasında olan ve Safranbolu evlerine benzer yapıdaki Ohrid’e uçuşlar, 15 Nisan’da haftada bir kez (pazar günü) düzenlenecek. Vize uygulamasının olmadığı Ohrid’e olan uçuşlar 7 Ekim’e kadar devam edecek. Makedonya Ohrid.

Makedonya Ohrid

Makedonya Ohrid

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy ve Tatilbudur.com CEO’su Cenk Angın, Atatürk Havalimanı’nda bir basın toplantısı gerçekleştirerek, Ohrid için başlayacak direkt seferleri anlattı.

2010 yılında Üsküp-Ohrid Havalimanını devraldıklarını belirten TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy, uluslararası fuarlarda Makedonya ve Ohrid’i tanıtarak Hollanda, İsrail, Sırbistan ve geçen sene dahil olan Polonya gibi destinasyonlardan geri dönüş aldıklarını bildirdi.

TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy

SADECE TURİSTİK BİR SEFER OLMAYACAK

İki ülke arasında çok derin kültürel ve tarihi bağların olduğunu söyleyen Alper Ersoy, Üsküp’e haftada 19 sefer olduğunu ancak Ohrid’e uçuş olmadığını belirterek “Bu durum bizi üzüyordu. Tatilbudur ve Onur Air’in bu girişimini duyunca çok heyecanlandık ve gerekli yetkililerle bir araya geldik. Bu uçuş operasyonuna öncülük ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Direkt seferlerimizle sadece turistik charter bir uçuş yerine iki ülke arasındaki yolcu alışverişi de sağlanmış olacak. Uzun ve yorucu kara yolculuğu yerine bu uçuşları kullanarak İstanbul’dan Ohrid’e kısa bir zamanda ulaşabilecekler” dedi.

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun

UÇUŞ SAYISI DÖRDE ÇIKABİLİR

“Bazı şeyler vardır gururduyduğunuz ve sizi heyecanlandıran” diyerek konuşmasına başlayan Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun da, Onur Air olarak sefer yapılmayan değişik yerlere seferler düzenlemeyi sevdiklerini ifade ederek “Tatilbudur.com bizi bu konuda hareketlendirdi, TAV Havalimanları da destek verdi. İstanbul-Ohrid arasındaki direkt seferlerimize haftada bir 15 Nisan’da başlayacağız. İleri ki zamanlarda bu uçuş sayısını ikiye, üçe, dörde çıkarmayı planlıyoruz. İstanbul-Ohrid uçuşları tüm vergiler dahil 64 avrodan başlayan fiyatlarda satışa sunuldu. Onur Air yolcuları İstanbul-Ohrid arasında direkt uçabilmenin yanı sıra Türkiye’de Adana, Alanya-Gazipaşa, Antalya, Çanakkale, İzmir ve Trabzon olmak üzere altı şehre uygun fiyatlarla bağlantılı da uçabilecek” diye konuştu.

Tatilbudur.com CEO’su Cenk Angın

“MAKEDONYA’YA EN FAZLA TURİST GÖNDEREN TUR OPERATÖRÜ OLACAĞIZ”

Tatilbudur.com olarak bu sene 20. yıllarını kutladıklarını ifade eden Tatilbudur.com CEO’su Cenk Angın ise böyle bir ilke imza attıkları için ayrı bir heyecan duyduklarını söyledi. Ohrid’e yapılacak olan uçuşların ticari anlamda ilk uçuş olacağından dolayı önemli olduğunu vurgulayan Cenk Aydın, sözlerine “Bu tur özelinde büyük bir operasyonel bütçe ayırdık. Ohrid, Rense, Manastır, Tiran, Podgorica, Budva, Kotor, Trebinje, Poçitel, Blagaj, Monstar, Saraybosna, Belgrad ve Üsküp’e 7 gece 8 günlük bir tura başlayacağız. Bu uçuşlar sayesinde Türkiye’den Makedonya’ya en fala turist götüren tur operatörü olacağımızı düşünüyoruz. Altı ülkeye Türk turistler için vizesiz tatil yapma imkanı sağlıyoruz. Eskiden Ohrid’e direkt uçuş olmadığı dönemlerde ya Üsküp’e ya da Tiran’a uçuporadan kara yoluyla devam ediliyordu. Şimdi bu ortaklık sayesinde uçuşlar daha kolaylaştırıldı. Her pazar İstanbul’dan sanıyorum 13:40’da gidiş Ohrid’den de 15:00’da dönüşler gerçekleştirilecek ” diyerek devam etti.

EKONOMİK BALKAN TURU

Ardından her yıl 240 bin Türk’ün Makedonya’ya gittiğini ve bunların yarısının turistik olarak yaklaşık 120 binini Tatilbudur olarak kendilerinin götürdüklerini belirterek konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:

“Bu program sayesinde Tatilbudur ile Makedonya’ya giden turistlerin yüzde 30-35 artacağını düşünüyoruz. Uçuş sayıları artarsa tersi yönden de trafik artacaktır. Ayrıca Ohrid uçuşlu turlar için 7 gece 8 gün paket fiyatlarımız da 249 avrodan başlıyor. Balkanlarda bir haftalık tur programı için bu fiyat son derece ekonomik.”

Önceki İçerikNevruz’da İranlıların rotası yine Türkiye!
Sonraki İçerikHavayolu firmalarını büyütecek çözüm önerileri
1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2017 yılında “Medya'da Kadına Yönelik Cinsel Şiddet” konulu bitirme tezi ile mezun olduğu Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü üç onur belgesi ve Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünü dört yüksek onur belgesi ile bitirdi. 2017 yılında girdiği Turizmgunlugu.com'da ve bir Turizm Günlüğü yayını olan Tourism Diary Dergisi'nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev alan Gülal, markanın instagram hesabını yönetmesinin yanı sıra görsel sanat, seyahat ve fotoğraf tutkusunu ise @fotokusagi adlı instagram sayfasında takipçileriyle paylaşıyor. Dünya Basın Federasyonu (World Press Federation) üyesi olan Gülal, freelance olarak çeşitli sektör dergilerinde de editörlük yapıyor.