Tatil satın alırken sahte otel hesaplarına dikkat!

Merkezi Antalya Lara’da bulunan ve Ukrayna ve Alanya’da ofisleri ile Kapadokya’da iki Butik Otel’e sahip olan Welcome Tour’un Genel Müdürü Alpaslan Ünsal, çağrı merkezlerine günde iki bin çağrı geldiğini belirterek bunların aynı gün yüzde 5’ine tatillerini verdiklerini söyledi. Sahte tatil hesaplarına dikkat çeken ve uyarılarda bulunan Ünsal, Google ve sosyal medya hesapları üzerinden açılan sahte hesaplara dikkat edilmesinin gerekliliğine dikkat çekti.

Halil ÖNCÜ-ANTALYA

Her gün iki bin çağrı içinden yüzde 5’ine tatillerini veriyoruz!

Alpaslan Ünsal son günlerde telefon trafiğinin arttığına dikkat çekerek, “Havaların ısınması ve yaz aylarının yaklaşması ile Türk turizminin de hızı artmaya başladı. Bugünlerde aldığımız yoğun çağrılarımızdan bunu görüyoruz. Günlük ortalama iki bine yakın çağrı alıyoruz. Bu çağrıların %5’ine tatillerini veriyoruz. Çağrı merkezlerinde %5 oranı oldukça iyi bir rakamdır. Tabii bu arada şu durumlar ile de karşılaşıyoruz. Piyasada kontrol edilebilir bir sosyal medya yönetimi yok. Bazı otellerin kendinin bile bilmediği adlarına açılan sahte sayfalar var. Maalesef bu sitelerde müşterileri aldatmakta ve yanılmakta. Bu konuda yanılan müşterilerde sıkıntılar yaşanmakta. Tabi bunların kontrol edilebilirliği mümkün. Tatili bu şekilde almak isteyenler daha çok araştırma yaparlarsa müşterilerin daha az yanılma ya da çarpılması engellenebilir” dedi.

Tatili alırken nelere dikkat etmeli?

Tatilcilere dikkat etmeleri huşuları dile getiren Alpaslan Ünsal, “Bu konuda tatil almak isteyenlerin dikkat etmeleri en önemli konu ise şu olmalı. Genel olarak hangi oteli arıyorsak Google’a yazdığımızda, Google web sitesindeki numarası ile haritadaki numaranın aynı olmasına dikkat etmeliler. Çünkü herkes bir web sitesinin micro ya da yaprak sitesini yapıp da herhangi bir numara koyabilir. Ama Google haritadaki numarayı değiştirme şansı yok. Çünkü bu durum sadece otel sahibinin yetkisinde olduğu için bu durumda önem arz ediyor. Bir diğer konuda facebook ve diğer sosyal medya sayfaları istediğiniz isimde istediğiniz kişi adına açılabiliyor. Buradaki kullanıcı sayısı takipçi sayısı çok önemli. Bunlara dikkat edilmesi gerekir” dedi.

Welcome Tour Genel Müdürü Alpaslan Ünsal

2008’den bu yana hiçbir müşterimizi mağdur etmedik!

Müşteri memnuniyetinin öncelikleri arasında yer aldığına da dikkat çeken Ünsal, Welcome Tour olarak 2008 yılından bu yana hiçbir müşterilerini mağdur etmediklerini belirti. Ünsal, “Çağrı merkezleri toplumuzda bilindiği üzere üç bilgisayar dört personelden oluştuğu bilinir. Ama bu durum böyle olmamalı. Bir tur operatörü kadar alt yapısına sahip olması gerekir. Profesyonel bir itibar yönetimi, dijital marketing yönetimine sahip olması gerekir. Biz Welcome Tour olarak 2008’den bu yana hiçbir müşterimizi mağdur etmedik. Müşterilerimizin memnun olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Bu memnuniyet neticesinde evlerine döndüklerinde sonrasında yanlarında başka tatilci dostlarını bizlerle buluşturmaktadırlar” diye konuştu.