100 binden fazla Alman turist getirecekler

Last Updated on 16 Nisan 2018 by Turizm Günlüğü

Almanya’da üç adet charter uçağı ile faaliyet gösteren Türk Tur Operatörü Anex Tour, 100 bin Alman turistten fazlasını 2018 sezonunda Türkiye’ye getirmeyi planlıyor.

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) pazarlarında Türkiye’ye en çok turist getiren operatör olarak halen birinciliğini koruyan Anex Tour, yeni sezon hedefleri için oldukça umutlu.

Yaz sezonu için bir hayli ümit veren Anex Tour, Almanya’nın önde gelen 150’ye yakın seyahat acente temsilcisini Belek’teki Selectum Luxury Resort Hotel’de ağırladı.

Otellerin kendini tanıttığı ve Türkiye turizmi hakkında katılımcılara bilgi verilen çalıştayda konuşan Anex Tour Avrupa Direktörü Uğur Ekener, organizasyonun Antalya ve Türkiye turizmi tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

ALMANYA PAZARINDA BÜYÜK BAŞARI

Anex Tour Kontrat Müdürü Hüseyin Cihanoğlu da 100 bin Alman turistten fazlasını 2018 sezonunda Türkiye’ye getirmeyi planladıklarını belirterek, Almanya pazarı faaliyetlerinde ikinci sezon olmasına rağmen ulaştıkları seviyenin büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Çalıştaya gelen seyahat acente temsilcileriyle birebir ilgilendiklerini ifade eden Şebnem İşcen ise organizasyona olan ilginin iyi bir sezonun da habercisi olduğunun altını çizdi.

MİSAFİR KAYBINI ANEX KAPATACAK

Türkiye haricinde de dünyanın birçok destinasyonunda faaliyet gösteren ve 2017 yılında Almanya pazarına da giren Anex Tour kendine ait charter uçakları ile bu pazarda hızlı bir büyüme hedefliyor. Almanya’da Türk tur operatörünün kalmamış olması sonucu yaşanan boşluğu ve misafir kaybını Anex Tour’un kısa zamanda doldurması bekleniyor.