SKYHUB; yeni ve ekonomik yurt dışı paketleriyle acentelerin önünü açıyor!

SKYHUB Outbound Yurtdışı Turlar Grup Departmanı Müdürü Orhan Durmuş

Last Updated on 29 Mayıs 2018 by Yaşar Çelik

SKYHUB Outbound Yurtdışı Turlar Grup Departmanı Müdürü Orhan Durmuş, dolar ve euro kurunun arttığı bir dönemde yeni çıktıkları uygun fiyatlı Zagrep, Dubrovnik, Beyrut, Bakü, İran ve Uzakdoğu paketleri ile acentaların ürün yelpazesini genişleterek satışını kolaylaştırdıklarını belirtmektedir.

SKYHUB Outbound Yurtdışı Turlar Grup Departmanı Müdürü Orhan Durmuş, 2018 yılının ilk üç ayının hedefleri doğrultusunda gittiğini belirterek özellikle satışa yeni sunulan paket turlarla beraber pazarda istedikleri yere doğru emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti.

Turizm sektörünü etkileyen dış etkenlerin, dolar ve euro kurundaki artışların her ne kadar bir handikap olarak görünse de Türkiye’nin 80 milyon nüfuslu çok büyük bir pazar olduğunu kaydeden Durmuş, “SKYHUB olarak uygun fiyatlı ve içi dolu ürünler yaratmaya ve herkesin yapmadığını yapmaya çalışıyor, sektörde klasikleşmiş içi boş turların dışına çıkmaya çalışıyoruz. Bu anlamda şu an hedeflerimizin çok üstünde olmasak da altında da değiliz.” dedi.

“Sadece acentelere hizmet veren Skyhub, kesinlikle son kullanıcı ile direkt olarak iletişime geçmeden, görünmezlik prensibini ve acentelerini koruyarak sektörde hizmet vermeye devam ediyor. Tüm misafirler acentelerin kendi logoları ile karşılanıyor, tüm hizmetler B2B olarak sadece acentelere sunuluyor.”

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb, beklentilerin çok ötesinde bir şehir.

“349 EURO GİBİ ÇOK UYGUN FİYATLA ZAGREB PAKETİNİ AÇTIK”

Acentelerine yeni satışa sundukları uygun fiyatlı yurt dışı paketlerle ilgili turizmgunlugu.com’a özel açıklamalarda bulunan Durmuş, şunları söyledi; “Yeni ve uygun fiyatlı paket olarak öncelikle Zagreb Turu’muzu yayınladık. Hırvatistan’ın başkenti Zagreb, beklentilerin çok ötesinde bir şehir. Eğlence dolu festivalleri, inanılmaz güzellikteki doğası, restoranları ve turistik noktaları ile gezilip görülmesi gereken çok fazla noktası var. THY ile 4 yıldızlı otellerde 3 gece 4 gün kişi başı 349 Euro gibi çok uygun bir fiyatla Zagreb paketimizi acentelerimize satışa sunduk. Tüm turlarımızda olduğu gibi Zagreb paketimizin de satışını anlaşmalı olduğumuz partner acentelerimiz üzerinden gerçekleştiriyor, son tüketici ile kesinlikle bire bir iletişime geçmiyor ve direkt satış yapmıyoruz.

Dubrovnik

“HER BÜTÇEYE UYGUN 3 GECE 4 GÜNLÜK DUBROVNİK PAKETİMİZ VAR”

SKYHUB olarak dünyanın birçok noktasında kendi ofislerimiz bulunuyor. Türkiye’deki incentive, MICE, fuar geziler ve kapalı gruplar yapan acentelerimizin yer hizmetlerini hali hazırda yapıyoruz. Bununla beraber şimdi uçaklı paketleri de daha fazla üretmeye başladık. Örneğin Dubrovnik. Hızlı bir yer! Yaz döneminde THY ile her bütçeye uygun 3 gece 4 günlük, 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller ile beraber transfer, rehber, şehir turu dahil paketlerimizi oluşturduk ve satışını yine partner acentelerimiz üzerinden gerçekleştiriyoruz. Satışın dışındaki tüm operasyon ve koordinasyon bizler tarafından gerçekleştirilmektedir. Sektör biraz da referanslarla büyüyen, ilerleyen bir sektör, bir sürü alternatif tur var. Bizlerin rahat satış yapmamızın sebebi güvenilirlik ve açıklık politikamız. Çok şükür bu anlamda da şimdiye kadar yaptığımız tüm turlar başarılı olmuş ve misafirlerimiz gerçekleştirdiğimiz turlardan mutlu dönmüştür. Elbette her tur, her yeni operasyon bir macera fakat biz turlarımızdaki her türlü hizmetimizin ve servisimizin sonuna kadar arkasındayız. Sonuçta bir Japon şirketiyiz. Japon kültürü ve disiplini ile çalışıyor, tüm detayların üzerinde titizlikle duruyoruz. Bizler için turlarımıza giden misafirlerimizin mutlu dönmesi, acentelerimize ve yolcularına güvenilir, kaliteli hizmet vermemiz her şeyden önemli. Zaten bu işi uzun vadeli düşünen tüm meslektaşlarımızın da bu işe bu şekilde yaklaşması gerekiyor.

Vizesiz olması, inanılmaz zenginlikte mutfağı ve gece hayatı, mağara ve deniz anlamında çok fazla gezilecek yerlerinin olması Beyrut’u ön plana çıkarıyor.
“SON DÖNEMDE BEYRUT VE BAKÜ TURLARI ÇOK TERCİH EDİLİYOR”

Zagreb ve Dubrovnik’in dışında son dönemde özellikle Beyrut paketlerimiz ön planda. En çok tercih edilen Beyrut paketlerimiz Perşembe-Pazar, Cuma-Pazar olarak hazırladığımız tarihler. Vizesiz olması, inanılmaz zenginlikte mutfağı ve gece hayatı, mağara ve deniz anlamında çok fazla gezilecek yerlerinin olması Beyrut’u ön plana çıkarıyor. Zaten son dakika satışlarımız genelde vizesiz turlar oluyor. Bu anlamda Bakü turları da çok popüler olmaya başladı. Yurt dışında en büyük problemimiz yabancı dil bilinmemesi iken Azerbaycan’da dil sorunu yaşamıyorsunuz. Biz onların söylediklerini tam olarak anlamasak da onlar bizim söylediğimizi anlıyor. Diliyle, kültürüyle, mutfağıyla Azerbaycan zaten yurt dışında hissedeceğiniz bir yer değil. Bu arada bütün yemekleri doğal. Yediğiniz etin, domatesin, maydanozun vs. tadı var. Bununla beraber şu anda turizme çok ciddi yatırım yapıyorlar. Özellikle Bakü’yü görenler, ‘Avrupa’da o kadar yer gördük ancak daha önce neden buraya gelmedik’ diyor. Avrupa’daki bir Belgrad veya SSCB’den geldiği için Kiev gibi birçok yeri andırıyor zaten. Giden herkes Bakü’yü beğeniyor. Bu nedenle Bakü’ye ekonomik paketler çıktık. Ramazan Bayramı’nda THY ile otel, transfer, şehir turu ve rehberlik dahil 3 gece 4 gün 349 EUR’ya çok özel fiyatlı Bakü paketimiz var. Bu paketimizi de yine anlaşmalı olduğumuz acentalar satıyor.

“İRAN VE UZAKDOĞU PAKETLERİMİZLE ACENTALARIN ÜRÜN YELPAZESİNİ GENİŞLETİYORUZ”

Ayrıca Japonya ve Çin gibi Uzakdoğu turlarımızda bulunuyor fakat son dönemde yakın destinasyonlardaki turlarımızın satışları daha iyi. İran turları keza aynı şekilde. Dolar ve Euro kurlarının arttığı bu dönemde yeni çıktığımız uygun fiyatlı Zagreb, Dubrovnik, Beyrut, İran ve Uzakdoğu paketleri ile acentelerin ürün yelpazesini genişleterek, satışlarını kolaylaştırmak hedefimiz ve bunu başarıyoruz. Bir de tabii tüm uçak, otel, yer hizmetleri riskini kendimiz alarak acentelerimizin riskini de azaltıyoruz. Turlarımız 10 kişiyle olsa dahi gerçekleşiyor, zarar ettiğinde de zarar bizim zararımız oluyor. Acenteler sadece işin satışına odaklanıyor.

Dünyanın en büyük 20 turizm şirketi arasında olan, Japonya merkezli H.I.S Travel bünyesindeki SKYHUB, dünyanın birçok farklı noktasında 520 ofisi ve belli bir çalışma kültürü ile acentelere hizmet veriyor. Türkiye’de çalıştığımız bütün partnerlerimiz çok iyi bilir ki SKYHUB hiçbir zaman hiçbir misafiri bir yerde yalnız bırakmaz. En küçük bir problem olduğunda dahi misafirlerimizin arkasında H.I.S Travel ve SKYHUB güvencesi vardır. Bu nedenle de çok sayıda çalıştığımız partner acentemiz var. Sağladığımız güven ve acentelerimizin bizlere olan güveni ile her gün çok daha başarılı işlere imza atıyoruz.

Tüm bu hizmetlerimizin yanı sıra dünyanın birçok noktasında işbirlikçileri ile iyi ve sağlam ilişkileri olan ofislerimiz sayesinde çok cazip fiyatlar ile M.I.C.E acentelerinin ve kapalı gruplar yapan acentelerin çözüm ortağı olma görevini üstlendik. Grup rezervasyon taleplerinde acentelerimize, uçak biletlerinden otel konaklamalarına, transferlerden rehberliğe ve hatta vize hizmetine kadar tüm ihtiyaç duydukları hizmetleri tek kalemde sağlayabilmekteyiz. Misafirleriniz ister 2 kişi olsun, ister 200. SKYHUB olarak her zaman yurt dışındaki çözüm ortağı olarak acentelerimizin yanındayız.”

SKYHUB: Yurtdışı gruplarınızda acentaların kaliteli, güvenilir ve global çözüm ortağı

Japonya’daki Harikalar Diyarı’nda tüm çalışanları robot olan sıradışı bir otel