Mövenpick Hotel İstanbul’a yeni isim

Mövenpick Hotel Istanbul’un yeni Odalar Bölümü Direktörü İlker Şenbecerir

World Travel Awards tarafından 2017 yılında “Avrupa’nın En İyi İş Oteli” seçilen Mövenpick Hotel Istanbul’un yeni Odalar Bölümü Direktörü olarak İlker Şenbecerir oldu.

22 yıllık otelcilik tecrübesini ve birikimini Nisan 2018’den itibaren Mövenpick Hotel Istanbul’da hayata geçiren İlker Şenbecerir, misafir memnuniyetinin artırılması konusunda pek çok başarıya imza atmaya hazırlanıyor.

Marmara Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olan Şenbecerir, kariyerine 1996 yılında Grand Hyatt Istanbul’da bellboy olarak başladı. Aynı otelde sırasıyla concierge, Concierge’den Sorumlu Müdür Yardımcısı, Ön Büro Müdür Yardımcısı ve Ön Büro Müdürü olarak görev aldı. 2011’de DoubleTree by Hilton Moda’da Ön Büro Müdürü olarak çalışmaya başlayan İlker Şenbecerir, 2012 yılında Wyndham Grand Kalamış Marina’ya atanarak Odalar Bölümü Direktörü oldu. Martı Istanbul’da da Odalar Bölümü Direktörü olarak çalışan İlker Şenbecerir, son olarak Rotana İstanbul’da Odalar Bölümü Direktörlüğü görevini yürütüyordu.