Bosch’tan Bern Havalimanı için güvenilir iletişim

Bosch, son olarak İsviçre'deki Bern yerel havalimanını müşteri portföyüne kattı.

Bosch Güvenlik Sistemleri, her yıl iş seyahatine ve tatile çıkan yaklaşık 185 bin yolcu tarafından kullanılan Bern Havalimanı’nda, daha yüksek güvenlik için tek kaynaktan ağ tabanlı çözüm sunmaya başladı.

Her gün binlerce yolcuyu ağırlayan havalimanı yönetimlerinin, yolculuk edenleri, çalışan personeli ve havalimanının kendisini en iyi şekilde korumak için belirli ölçütleri karşılaması gerekiyor.

Güvenlik, emniyet, iletişim ürünleri ve sistemleri alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biri olan Bosch, bu noktada devreye giriyor, entegre bina çözümleri ve servisleri sunarak dünya çapındaki havalimanlarının güvenliğine büyük katkılar sağlıyor. Sadece Almanya’da, yılda 180 milyondan fazla yolcu, Bosch’un güvenlik teknolojilerinden yararlanıyor.

Bosch, son olarak İsviçre’deki Bern yerel havalimanını müşteri portföyüne kattı.Her yıl, iş seyahatine ve tatile çıkan yaklaşık 185 bin yolcu tarafından kullanılan havalimanında daha yüksek güvenlik için şirket, tek kaynaktan ağ tabanlı çözüm sunmaya başladı.

Bosch uzmanlarının geliştirdiği ağ tabanlı yeni çözüm, bu beklentileri tam olarak karşılıyor.

Hem güvenilir hem kullanıcı dostu seslendirme sistemi

Güvenilir ve kaliteli genel seslendirme sistemi; biniş ve yolcu çağrılarının, uyarıların, genel anonsların hızlı ve anlaşılır bir şekilde olması için önem taşıyor. Bosch uzmanlarının geliştirdiği ağ tabanlı yeni çözüm, bu beklentileri tam olarak karşılıyor. Olağanüstü güvenilirliği, kullanıcı dostu olması, ses üretimi ve anlaşılabilirlik özellikleriyle öne çıkan PAVIRO genel seslendirme ve acil anons sistemini temel alan çözüm, Bern’de hem tüm terminal çapında hem de belirli alanlarda duyurular yapmak için kullanılıyor.

Sistem kurulumunun, yolcular için herhangi bir aksaklık veya sakıncaya yol açmadan sorunsuz bir şekilde ilerlediğini belirten, Bern Havalimanı’nın teknik altyapısından ve projelerinden sorumlu Mario Glauser şunları söyledi:

“Yeni çözüm, yolcularla daha da iyi iletişim kurmamızı sağlıyor ve gelecekteki gereksinimleri güvenilir bir şekilde karşılıyor. Havalimanı, acil durumlara artık daha hızlı ve daha kolay yanıt verebiliyor. Otomatik uyarılar ve anonslar, gerginliğe neden olmadan yolculara güven veriyor. Bern Havalimanı’nın sorumluları, sistemin özelliklerinden, ayrıca bütün planlama ve kurulum işinin tek bir sağlayıcı tarafından yapılmış olmasından memnun.”