Hintli turistlere özel defile

Last Updated on 12 Temmuz 2018 by Yaşar Çelik

İstanbul’daki tur programlarına Sultanahmet’te başlayan Hintli turistlerin ikinci durağı; deri sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Punto Leather & Fur oldu. Hint pazarı için özel bir koleksiyon hazırlayan Punto Deri, Hintli kafile için bir defile organize etti.

İstanbul’da ağırlanan Hintli grup, Punto Deri tarafından kendilerine özel olarak hazırlanan defileye katıldı.

TravelShop Turkey, Hintli misafirleri 250 kişilik ekibiyle İstanbul’da ağırlıyor. Bugün Sultanahmet turu çerçevesinde gezen Hintli kafile, Punto Group tarafından hazırlanan deri defilesinde keyifli anlar yaşadı. Defile kapsamında bir araya geldiğimiz Punto Leather & Fur’un Müdürü Muammer Gür, Hint pazarı için ayrı bir koleksiyon yaptıklarını dile getirerek şu açıklamalarda bulundu:

HİNTLİLERİ MUTLU EDECEK DEFİLE

“Hintlilere özel hazırladığımız koleksiyonun içinde daha çok onların mevsimine uygun ürünler ortaya koyduk. Kullandığımız ürünler tamamen üst segmentte uygun fiyat politikasıyla yola çıktık. Bütçelerine göre her fiyata uygun ürünler temin ettik. Kendilerinin daha rahat hissedebilmeleri için mağazamızda bir sunum gerçekleştirdik. Grup başkanlarımızın eşliğinde hareket ediyoruz. Satışı ikinci planda tutarak onların tamamen mutlu olmalarını sağlayacak şekilde hizmet sunuyoruz.”

Punto Leather & Fur’un Müdürü Muammer Gür

İSTANBUL TURİZMİNE KRUVAZİYER TURİSTİ LAZIM

2018 yılının geçtiğimiz sezonlara göre çok daha iyi geçtiğini kaydeden Muammer Gür, İstanbul turizmine biran önce kruvaziyer turizminin katkı sağlamasını bekliyor.

İstanbul’da yoğun bir Arap turist hareketliliği olduğunu ve otellerdeki doluluk oranlarının yüksek olduğunu belirten Gür, “Uzak Doğu pazarı da iyi bir şekilde devam ediyor. 2019’da gemi turizminden beklentimiz var. Çünkü İstanbul’u ayakta tutan diğer faktörlerden biri gemi turizmi. Bunun içerisinde bulunan Avrupalı ve Amerikalı ziyaretçiler İstanbul’un kıymetini daha iyi biliyor. Onlarla kültürel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ancak diğer ziyaretçiler ise daha çok yeme-içme sektörüyle ilgileniyor. Güvenilir algısı olduğu sürece gemiler Türkiye’ye geliyor” dedi.

Hintli turistlerin Türkiye algısını değiştiren misafirperverlik!