Haliç BYK Başkanı, YTK seçimlerine girmeyeceğini açıkladı

Parkur Turizm M. Salih Kutluoğlu

Son Güncelleme Tarihi

TÜRSAB Yöre Temsil Kurulları seçimlerine BYK’lardan tepkiler gelmeye devam ediyor. TÜRSAB yönetiminin, BYK’lara yaklaşımını yapıcı olmaktan uzak bulduğunu savunan Haliç BYK Başkanı M.Salih Kutluoğlu, seçimlere girmeyeceğini açıkladı.

TÜRSAB Haliç Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası- İTO Taşımacılar ve Seyahat Acentelerin bulunduğu 23.Komite’de görev yapan M. Salih Kutluoğlu tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Değerli Meslektaşlarım,

TÜRSAB Haliç Bölgesel Yürütme Kurulu olarak yaklaşık 4 senedir görev yapmaktayız. Bu dönemde, siz üye acentalarımızın 1618 Sayılı Kanundan gelen haklarını korumak, gelirlerini artırmak, yeni iş alanları oluşturmak ve acentalarımızın zararına olan çalışmaları engellemek ve ıslahını sağlamak için yoğun çaba sarf ettik.

Bu 4 yıl içerisinde, Genel Merkez seçimleri sonrası yaşanan Yönetim Kurulu değişikliğine kadar olan dönemde, yukarıda bahsedilen konularda üyelerimize ve sektörümüze maksimum derecede faydalı olmaya gayret ettik.

Ne yazık ki seçim sonrasından bugüne kadar olan sürede aynı faydayı sağlayamadığımızı görüyorum. Yeni yönetimin Bölgesel Yürütme Kurullarına yaklaşımını yapıcı olmaktan oldukça uzak buluyorum. Genel anlamda oluşturulan “TÜRSAB’ın Danışmanlar marifetiyle çalıştırılması” eğilimi sebebiyle Bölgesel Yürütme Kurulları büyük oranda fonksiyonlarını yitirmiştir. Yeni çıkan Yönetmelik ile Bölgesel Yürütme Kurulları yerine gelen Yöresel Temsil Kurullarında da aynı yolun izleneceği açık bir şekilde görülmektedir.

Mevcut gelinen nokta itibarıyla, 19 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yöresel Temsil Kurulu Seçimlerine, acentalara hizmet etme şartları oluşmayacağı için aday olmama ve seçimlere katılmama karar vermiş bulunuyorum.

TÜRSAB Haliç Bölgesel Yürütme Kurulu başkanı olarak tüm meslektaşlarıma bugüne kadar bize verdikleri destekler için teşekkür ederim.

Kamuoyuna saygılarımla bildiririm.

TÜRSAB Haliç BYK Başkanı
M.Salih Kutluoğlu”

TÜRSAB YTK seçimlerine ilk tepki Orta Anadolu BYK’dan geldi!