Bayram tatili için 10 bin ek sefer geliyor

TOFED'ten zam açıklaması: Asılsız haberler yapılmaktadır

Last Updated on 6 Ağustos 2018 by Turizm Günlüğü

9 günlük Kurban Bayramı tatilini büyük bir fırsat olarak gören otobüs firmaları tatilcilerin mağduriyet yaşamaması için 10 bin ek sefer düzenleyecek.

Ramazan Bayramı ve erken seçimden dolayı Haziran ayını ‘Kayıp Ay’ olarak nitelendiren Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, Kurban Bayramı tatili süresince 10 bin ek sefer konulacağını bildirdi.

Habertürk’te yer alan habere göre Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yolculukların 15 Ağustos itibarıyla yoğunlaşacağına dikkat çeken Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı ve TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım; bu bayram, Türkiye’nin her yerine yoğun talep aldıklarını ve 10 milyondan fazla yolcuyu hedeflediklerini belirterek tatil süresince 10 bin ek sefer daha koyacaklarını ifade etti.

Ek seferle 450 bin yolcu daha taşınmasını hedeflediklerini de belirten Mustafa Yıldırım, bilet almayı düşünen vatandaşların otobüs biletlerinin gidiş-dönüş olarak alınması tavsiye etti. Korsan bilet konusunda ayrı bir uyarıda bulunan Yıldırım, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımız sadece otogarlardan kalkan otobüslerin firmalarından bilet alsın. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için kayıt altında olmayan taşıtlara binilmemeli.”