Gaziantep’e yeni bir otel markası geliyor

Projenin danışmanlığını Turizoom International Hotel Management yapıyor.

Last Updated on 18 Eylül 2018 by Yaşar Çelik

Gaziantep’in tanınmış iki ailesinin ortaklığında kurulmuş bir şirket olan AYTAT Petrol ve Otelcilik Sanayi ve Ticaret AŞ.’nin gelecek yıl açacağı otel, iki bloktan oluşacak. Otelin 222 odalı olması planlanırken, ülkemizin en büyük kongre merkezi olacağı iddia ediliyor.

Gaziantep, son dönem turizmdeki yükselişiyle dikkat çekiyor. UNESCO tarafından gastronomi dalında yaratıcı şehirler ağına dahil edilen Gaziantep’te artık her mevsim turist var. Bu yıl ilk kez düzenlenecek “GastroAntep” gastronomi festivali de, 20-22 Eylül tarihlerinde yapılacak. 40 ülkeden dünyaca ünlü 41 şefin katılımıyla gerçekleştirilecek olan festival boyunca kent, turist akınına uğrayacak. Kebap, lahmacun ve baklavası dışında 500’ün üzerinde yöreye özgü malzemelerle yapılan yemek ve tatlıya sahip kentte hem tarih ve kültür, hem de lezzet turu yapmak mümkün. Kente gelen turist sayısı artışına paralel olarak yeni otel yatırımları da artıyor.

Otelcilikte bir dünya devi olan Wyndham Otel Zinciri’nin alt markası olan Ramada, Gaziantep’te otel işletmeye hazırlanıyor.

Ali Fuat Cebesoy Bulvarı üzerinde bulunan eski otogar alanında inşa edilen otel, Ramada Plaza adıyla gelecek yıl Haziran ayında açılacak. Kentin tanınmış iki ailesinin ortaklığında kurulmuş bir şirket olan AYTAT Petrol ve Otelcilik Sanayi ve Ticaret AŞ.’nin açacağı otel iki bloktan oluşacak. Otelin 222 odalı olması planlanırken, 16 toplantı ve bin 9000 metrekarelik balo salonu ile ülkemizin en büyük kongre merkezi olacağı iddia ediliyor. Projede ayrıca 12 bin metrekarelik ofis plaza alanı da mevcut.

Haftalık ekonomi dergisi Para’da yer alan habere göre yatırımcı şirket AYTAT’ın ortakları Nizamettin Aydın ve İbrahim Tatlı. AYTAT’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını Nizamettin Aydın yürütüyor. Şirketin bu, turizmdeki ilk yatırımı olacak. Projenin danışmanlığını ise Turizoom International Hotel Management yapıyor. Turizoom İş Geliştirme Koordinatörü İlke Ferit Demirbilek, AYTAT’ın, Ramada markasıyla 20 yıllığına işletme sözleşmesi imzaladığını söyledi.