Avrupalı turistler, yeniden Tarihi Yarımada’da!

Last Updated on 14 Kasım 2018 by Yaşar Çelik

Turizmde beklentilerin üzerinde bir yıl geçiren İstanbul Tarihi Yarımada, Ortadoğulu turistlerin yanı sıra yeniden Avrupa, Amerika ve Rusya’dan yoğun ilgi görmeye başladı.

2018’de başarılı bir yıl geçirdiklerini kaydeden BW Plus The President Hotel ve BW Citadel Hotel’leri Satış ve Pazarlama Direktörü Tülay Akar Yılmaz, 2019 yılı için, İspanya, Brezilya ve Rusya gibi birçok ülkeden grup rezervasyonları almaya devam ettiklerini belirterek “Bu pazarlar, özellikle Tarihi Yarımada ve Sultanahmet’in yeniden hareketlenmesine sebep olacak” dedi.

Bu yıl, İspanya başta olmak üzere, Rusya, Romanya, Yunanistan ve Ortadoğu ülkelerinden misafirler ağırladıklarını söyleyen Tülay Akar Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu:

İTALYANLAR SÜRPRİZ OLARAK ÇIKABİLİR

“Otellerimizde, senenin başında Ortadoğu ağırlıklı olan misafir portföyümüze, Avrupa ülkeleri, Amerika ve Rusya gibi diğer ülkelerde gelmeye başladı. 2019 yılı için, İspanya, Brezilya ve Rusya gibi birçok ülkeden grup rezervasyonları almaya devam ediyoruz. Bu pazarlar, özellikle Tarihi Yarımada ve Sultanahmet’in yeniden hareketlenmesine sebep olacak. Ayrıca, gelecek yıl karşımıza, İtalyanlar sürpriz olarak çıkabilir.

BEKLENMEYEN ARTIŞ İSPANYOLLARDAN GELDİ

İspanyol turistler, Haziran ayı itibari ile artışa geçti ve bu yılın beklenmeyen artışını İspanyollar gösterdi. Tüm bu gelişmeler, İstanbul’un gelecek yıl birçok pazardan yolun talep alacağının müjdesini veriyor.

Aynı zamanda, önümüzdeki yıl için onaylanan cruise gemileri bulunuyor ve bunların Sarayburnu İskelesine yanaşması planlanıyor.

“MİSAFİRLERİMİZ, OTELLERİMİZİ EVLERİ OLARAK GÖRÜYOR”

Kına ve düğün organizasyonlarına yoğun talep aldığını da ifade eden Tülay Akar Yılmaz, gelecek yıl için kesinleşen düğün ve toplantı taleplerinin başladığını belirterek misafir memnuniyeti konusunda oldukça hassas olduklarının altını şöyle çiziyor:

“Misafirlerimizin, tesislerimizi seçmelerinin en büyük sebebi, bizlerden aldıkları hizmet ve güleryüz. Otellerimiz, misafir memnuniyeti konusunda oldukça hassas ve sürekli bu konuda kendini geliştiren bir yapıya sahiptir. Misafirlerimizin otelimize rezervasyon yapmasıyla başlayan sürecimiz, misafirlerimiz evlerine dönene kadar geçen süre içerisinde devam ediyor. Bu da, misafirlerimizin güvenlerini kazanmamızda en büyük etken oluyor. Öyle ki, birçok misafirlerimiz, İstanbul ziyaretlerini yıllardır otellerimizde gerçekleştiriyor. Otellerimizi evi, bizleri ailesi olarak görüyorlar” şeklinde konuştu.

BW Plus The President Hotel & BW Citadel Hotel’in Satış Müdürü