Cemal Benli’den 2019’un yeni tur rotaları

PCS Tur Genel Müdürü Cemal Benli

PCS Tur; mevcut Balkanlar, Orta Avrupa ve Küba programlarına Küba-Meksika ve Küba-Amerika’yı da ekledi.  

Meksika-Küba ve Küba-Amerika paketlerinin yanı sıra Tayvan pazarını Balkanlar’a getirmeye başlayan PCS Tur, Malezya, Singapur ve Hong Kong’a Tayvan’ı da ekleyerek Tayvan’dan Balkanlara yerel hizmet vermeye başladı. Ayrıca Güney Çin ve Kore ile de görüşmeler devam ediyor.

Son tüketiciyle teması olmayıp sadece acentelere DMC (Destination Management Company) hizmeti veren tedarikçi bir firma olan PCS Tur, partnerlerine Destinasyon Yönetimi, İş Seyahatleri, Incentive ve Kongre Grupları, F.I.T. & Grup Seyahatleri, Otel Konaklama, Otobüslü Turlar, Transferler ve Extra Seyahatler, Grup Bilet İşlemleri, Grup Turları ve Fuar Hizmetleri gibi konularda en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunuyor.

EMITT 2019’a katılan PCS Tur, sektör paydaşlarını stantında ağırladı.

GÜVENİLİRLİKTE 4 PRENSİP

EMITT Fuarı kapsamında bir araya geldiğimiz PCS Tur Genel Müdürü Cemal Benli; Malezya, Tayvan, Hong Kong, Singapur pazarlarında ciddi derecede artış kaydettiklerini ve bu nedenle PCS isminin bu bölgedeki partner acenteler tarafından daha çok anıldığını söyledi.

Cemal Benli, bu konunun kurlardaki dalgalanmalardan mutlaka etkilendiğini dile getirse de piyasada kazandıkları güvenilirlik imajının temel sebebini şu dört prensibe bağlıyor;

“Acenteler tarafından tercih edilmemizin ilk sebebi misafir memnuniyeti; öncelikle her operasyonda elinizde olmayan nedenlerden dolayı sorunlar olabilir. Bu konuda biz kendimizi ‘en hızlı şekilde o soruna anında müdahale etmeliyiz’ prensibine odakladık.

Bununla birlikte fiyat avantajımız var o da şu; otellerimize sezon başında gidip olası tüm tarihlerimizi veriyoruz. Yani bizim olası gruplarımızın program tarihleri bir sene öncesinden belirlenmiş oluyor.

Biz DMC hizmeti verdiğimiz için acenta tarafından hep şunu istedik; biz ‘hayırcı’ olmak yerine acentaların taleplerine mümkün olduğunca ve makul çerçevelerde evet diyelim. Gelen talepler en ince ayrıntısına kadar bizim tarafımızdan özümsenip, üzerilerinde yapılabilecek ne varsa sonuna kadar yapılır.

Diğer bir sebep ise ‘güvenilir’ olmamız; siz bir partnerinizle iş yapıyorsunuz ve hem hizmetinizden hem de sizden oldukça memnun. Böylece kendisine gelecek herhangi bir iş durumunda sizi referans olarak gösterebileceği kapının aralanmasını sağlıyorsunuz.”

2019’DA YENİ ROTALAR VAR

Geçtiğimiz yıl iyi bir satış ve pazarlama süreci gerçekleştirdiklerini kaydeden Cemal Benli, 2019 için klasik programlarını farklılaştırmak adına yeni rotalar eklediklerini de şöyle aktarıyor:

THY’DEN 5 BİN KOLTUK ALDIK

“Biz iyi bir satış pazarlama süreci gerçekleştirdik. Bu başarımızdan dolayı mevcut programlarımıza yeni destinasyonlar ekledik; Küba-Meksika ve Küba-Amerika. Incentive pazarı geçen senenin iki katı. Geçtiğimiz yıl bütçesi olmayan küçük bütçeli firmalarda bu sene bütçesini arttırdı. Mesela yurt dışına bayii gezileri yapmaya başladılar ve bunda da bizi tercih ettiler. Hem incentive hem de leisure ayağı ile çalışıyoruz. Leisure kısmında THY’den çok ciddi bir oranda alımlar yaptık. 2019’da toplam 5 bin koltuk sadece THY’den var. Bu artarak devam ediyor. 2017-2018 döneminin aylık ve yıllık bazdaki oranlarına genel olarak baktığımızda sürekli üstüne koyan bir PCS Tur var diyebilirim. Aralık 2018 – Aralık 2017 arasında da 2-2,5 katında bir fark yarattık. Programlarımızı farklılaştırarak yeni eklemeler yaptık. Bizim hedefimiz yapılanı yapmak değil üzerine ekleyip ilerlemek.”

Uzakdoğu pazarı haricinde Türkiye’de 2018’de dolaylı olarak 400 farklı acenteye hizmet verdiğini kaydeden Benli, konuşmasına şöyle devam etti:

“Piyasada olmayan ürünleri olmayan fiyatlara çıkmak hedefimizdi, bu yüzden piyasanın doğal büyümesiyle birlikte mecbur olarak acentelerin talebi bizim ürünlere kaymış oldu. Ayrıca en büyük avantajımız farklı otel kullanmamamız, memnuniyet aldığımız oteli değiştirmiyoruz. Bizde alınmayan operasyon yok. Koltuk alındığı zaman konaklamanın da hazır edilmesi bizde bir zorunluluktur.

Meksika-Küba, Küba-Amerika programlarının yanı sıra Tayvan pazarını Balkanlara getirmeye başladık. Tayvan’dan Balkanlara yerel hizmet veriyoruz. Geçen sene Malezya, Singapur ve Hong Kong vardı, bu sene ise Tayvan’ı da ekledik. Ayrıca Güney Çin ile de görüşmelerimiz devam ediyor.”

PCS Tur gala yemeği Wyndham Grand Europe Hotel’de düzenlendi.

“PCS TUR SİZLERLE DAHA DA BÜYÜYOR”

PCS Tur tarafından üçüncü kez gerçekleştirilen gala yemeği fuarın ikinci günün akşamında Wyndham Grand Europe Hotel’de düzenlendi. Sektörden pek çok davetlinin katıldığı gecede bir konuşma yapan PCS Tur Genel Müdürü Cemal Benli, “PCS ailesi olarak başladığımız günden bu yana göstermiş olduğunuz ilgi alaka ve iş birliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Göstermiş olduğunuz destekler ve işbirliği bizim için çok önemli. Çünkü her sene sizlerin özverili iş birliğiniz ile her yeni senede yeni destinasyonlar açarak PCS Tur biraz daha büyüyor. Bizlerde hem sizleri hem de misafirlerinizi memnun edebilmek adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, sizlere inanarak da yapmaya devam edeceğiz. Ben şahsım adına bu çalışmalarda emeği geçen tüm PCS ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

PCS Tur gala yemeği.