THY unutulan eşyaları 750 bin TL’ye satışa çıkardı

THY, uçaklarda unutulan toplam 54 bin 853 adet sahipsiz bagaj ve eşyayı KDV hariç 750 bin lira tahmini bedelle satışa çıkardı.

Kayıp eşya deposuna alınan ve bekleme süresi olan 1 yıl içerisinde sahipleri tarafından alınmayan bu eşyaların geçici teminat bedeli ise 25 bin lira olarak belirlendi.

THY’nin Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü deposunda bulunan 2 bin 838 muhteviyatlı bagaj, 2 bin 971 bebek arabası, 253 tekerlekli sandalye, 45 bin 711 değersiz buluntu eşya ve iç hat uçuşlarında unutulan 3 bin 80 elektronik eşya kapalı zarfla teklif alınmasının ardından e-ihale usulü ile satılacak.

Kapalı zarfla verilecek teklif mektupları en geç 11 Şubat Pazartesi günü saat 15:00’e kadar THY’nin merkez adresinde bulundurulması istendi.

EN ÇOK UNUTULAN EŞYALAR

Uçaklarda en çok unutulan eşyaların başında çanta, gözlük, cüzdan ve cep telefonu gibi elektronik eşyalar gelirken yetkililer bu konu hakkında eşyaların üzerine ad ve soyadı ile adresin yazılmasının gerektiği uyarısını yapıyor. Ayrıca kabin memurlarının eşyaların bırakılmaması için yaptığı anonstan sonra koltuk ve kabin dolaplarının kontrol edilmesini önemle vurguluyor.