Rehberler ve TÜRSAB BTK’larından işbirliği buluşması

İstanbul Fatih BTK Başkanı Şaban Bilgiç, Şişli BTK Başkanı Aylin Güneşli ve Boğaziçi BTK Başkanı Yüksel Türemez; yeni dönem İRO Yönetimini tebrik ettiler.

İstanbul Rehberler Odası Başkanı Sedat Bornovalı’nın göreve geldikten sonra sektör temsilcileri ile olan işbirliği görüşmelerine her gün bir yenisi ekleniyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) önde gelen Bölge Temsil Kurulları Başkanları, İstanbul Rehberler Odası’nı (İRO) ziyaret etti. İstanbul Fatih BTK Başkanı Şaban Bilgiç, Şişli BTK Başkanı Aylin Güneşli ve Boğaziçi BTK Başkanı Yüksel Türemez’ten oluşan heyet İRO ofisine giderek yeni dönem İRO Yönetimini tebrik etti.

TÜRSAB üyesi İstanbul merkezli ikibin kadar acentanın temsil edildiği, ülkemizin en büyük kurulları arasında yer alan üç BTK’nın Başkanlarının bulunduğu ziyarette, İstanbul Rehberler Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda TUREB-Turist Rehberleri Birliği Başkan Vekili Dr. Sedat Bornovalı ile İRO Başkan Vekili Esmeray Akar, Yönetim Kurulu Üyeleri Şakir Karadibek, Armağan Yağcı, Muhammet Bedük ve Yılmaz Kalyoncu ev sahipliği yaptı.İRO Yönetimi ve TÜRSAB BTK Başkanları arasında geçen görüşmede; turizmin mevcut durumu değerlendirildi, çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Özellikle iç turizmin festivaller başta olmak üzere yaklaşmakta olan hareketli anlarında ortak denetimlerle yetkisiz faaliyetlere karşı sıkı işbirliği stratejileri üzerine odaklanıldı.

İstanbul Fatih BTK Başkanı Şaban Bilgiç, Şişli BTK Başkanı Aylin Güneşli ve Boğaziçi BTK Başkanı Yüksel Türemez; kurumlar arasında uyumlu, ortak yapılacak çalışmaların turizm sektörünü ileriye taşıyacak sonuçlar doğuracağını vurguladılar.

Rehberlerin ‘rol model’ Başkanı Sedat Bornovalı

İstanbul Rehberler Odası’nda Sedat Bornovalı dönemi