Ünlü mimarlarca tasarlanan turizm kenti Kaplankaya’da yaşam başladı

Kaplankaya_Residence_Poo
Kaplankaya Residence Poo

Ege kıyılarının en güzel bölgelerinden biri olarak çevresel sürdürülebilirliğe bağlı kalınarak tasarlanan Kaplankaya, konutları, restoranları ve kumlu plajlarıyla yeni bir yaşam tarzına kapılarını açıyor.

Dünyanın önde gelen mimarları tarafından dizayn edilen turizm kenti, masmavi suları ve doğal güzellikler eşliğinde 7 farklı koydan oluşuyor.

Kaplankaya, dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayıp modern yaşamın gürültüsünden uzaklaşmak, kendini ve yaşamı keşfetmek, enerji depolamak isteyenler için birbirinden farklı alternatifler sunuyor. Doğal güzellikleri koruyan dokusu ve aynı zamanda çevre dostu bir yaşam biçimini benimseyen özel proje, mimari değerinin yanı sıra dünya standartlarında bir sağlıklı yaşam hizmetini misafirleriyle buluşturuyor.

Kaplankaya’nın en renkli kısmı olan çarşıda ise konut sahipleri ve misafirler için Dilara Acar Colletion, Cumba, Haremlique, Maride Cafe ve Migros gibi alışveriş ve yeme-içme imkanlarının yanı sıra, haftalık halk pazarı ve el işleri kermesleri düzenleniyor.

Ayrıca ev sahiplerine concierge, hava, kara ve deniz ulaşımı, havuz bakımı ve temizliği, genel temizlik, housekeeping, kuru temizleme, diğer konut projelerinde yer almayan aşçı ve ev yöneticisi hizmetleri imkanı veriliyor. Diğer hizmetler arasında evcil hayvan bakımı, taşınma, araç bakımı da yer alıyor. Konutlar bir yazlık evin ötesindeki altyapıları sayesinde Güney Ege bölgesinin güzelliklerini dört mevsim yaşama şansını sunuyor.

Kaplankaya’nın cazibe noktası; Anhinga Restaurant, yerel malzemelerle hazırlanan İtalyan lezzetlerini misafirleri ile buluşturuyor. Restoranın İtalyan şefi Liberato Mazza tarafından yönetilen mekan, ev yapımı pizzalar ve kokteyller konusunda oldukça iddialı… Özgün atmosfer, masalsı düğünlere ve keyifli davetlere de ev sahipliği de yapıyor. Bu lezzet durağına Bodrum’dan Gündoğan limanı noktasından kalkan tekneler ile ulaşmak mümkün… Özel teknesi ile gelmek isteyen konuklar için ise mekanın özel iskelesi bulunuyor.

Capital Partners hakkında

Capital Partners, Turk Kazak ortaklığı ile 2001 yılında Kazakistan’da kurulmuş bir gayrimenkul geliştirme şirketidir. Şirket; gayrimenkul projelerinin fikir aşamasından açılışa kadar geçen süreçteki tüm aşamaları yönetmektedir. Capital Partners’ın yatırım yapıp daha sonra işletme aşamasında yönetimini üstlendiği projeleri de bulunmaktadır. Kazakistan’da yapılan ilk yatırımlardan sonra Rusya piyasasına açılan Capital Partners, esas büyümeyi 2003-2007 arasında Moskova’da gerçekleştirmiştir. Bu yıllarda İstanbul’da da iki farklı yatırım yapılmıştır. Capital Partners dünyanın birçok noktasında 250 uzman çalışanıyla gayrimenkul alanındaki faaliyetlerine devam etmektedir.