Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı göreve başladı

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kurucu Yönetim Kurulu
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen ilk toplantısıyla göreve başladı.

15 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yasalaşan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri atandı. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen ilk toplantısıyla göreve başladı.

1 OCAK 2020’DE YENİ YÖNETİM SEÇİMLE BELİRLENECEK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ajansın ilk yönetim kurulu toplantısında, yasa gereği seçimlerin yapılacağı 1 Ocak tarihine kadar yönetim kurulunun Bakan tarafından atandığını belirterek, görevi kabul eden kurucu üyelere teşekkür etti.

TGA’IN İLK GENEL MÜDÜRÜ NALAN APA OLDU

Türkiye’ye rakip olarak gördükleri, turizm geliri yüksek olan veya turizm gelirleri potansiyellerinin üzerinde olan ülkeler incelendiğinde böyle bir ajansın var olduğunun görüldüğünü vurgulayan Bakan Ersoy, “Bugün toplanan ilk yönetim kurulu üyeleri ile Ajansın artık hayata geçtiğini” söyledi. TGA’nın Genel Müdürlüğüne yönetim kurulu kararıyla Nalan APA atandı.

“HIZLI, DOĞRU KARARLAR ALARAK SEKTÖRE YÖN VERECEK”

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının kendisinden bekleneni fazlasıyla karşılayacağına inandıklarını ifade eden Bakan Ersoy, Ajansla ilgili olarak “İnşallah hızlı hareket ederek, doğru ve sektör için gerekli kararları alarak, turizme yön veren bir kuruluş olarak Türk turizm tarihine girmiş olacak.” dedi.

Türkiye’de bu ve benzeri ajansların yıllar boyunca konuşulduğunu ancak 15 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yasalaştığını sözlerine ekleyen Bakan Ersoy, Ajansın 1 Ocak’tan sonra seçilecek yeni yönetim kurulu üyeleriyle çalışmalarına devam edeceğini kaydetti.

TOPLANTIYA KATILAN İSİMLER

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının ilk toplantısı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başkanlığında, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Hilton Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan, Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı ve Kurucusu Fettah Tamince, Sway Hotel Palandöken’in Sahibi Can Dikmen, Cem Kınay XPD Kurucusu Dr. Cem Kınay, Diana Travels Agency hissedarı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Palamo Hotels Başkanı Ece Tombul, Concorde Hotels ve Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yağcı, Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran, Pamuk Gıda Kurucusu Metin Pamukçu, Indigo Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ve yedek üye olarak DO&CO Kurucusu Atilla Doğudan’ın katılımıyla toplandı.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kurucu Üyeleri

Mehmet Nuri Ersoy- Kültür ve Turizm Bakanı

Nadir Alpaslan – Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı

Timuçin Güler – Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü

İlker Aycı – THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı

Sani Şener – TAV Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı

Armin Zerunyan – Hilton Türkiye Bölge Müdürü

Fettah Tamince – Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı

Can Dikmen – SWAY Hotel Palandöken Sahibi

Cem Kınay – Cem Kınay XPD Kurucusu

Ece Tonbul – Diana Travel Yönetim Kurulu Üyesi & Paloma Hotels Başkanı

Erkan Yağcı – Concorde Hotels Yönetim Kurulu Üyesi

Hüseyin Başaran – Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Metin Pamukçu – Pamuk Gıda Kurucusu

Ömer Tosun – Indigo Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı

Yıldıray Karaer – Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı

Atilla Doğudan – Do&Co Kurucusu (Yedek Üye)

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kurucu Yönetim Kurulu