Eylül ayında gidebileceğiniz en güzel rotalar

Kadınların Seyahat Tutkusu: Erkekleri Geride Bırakıyor!
Kadınların Seyahat Tutkusu: Erkekleri Geride Bırakıyor!

Last Updated on 2 Eylül 2019 by Turizm Günlüğü

Türkiye’nin en popüler uygulamalarından biri olan Yandex Navigasyon, tatilini eylül ayına erteleyenler veya bir sonbahar tatili kaçamağı yapmak isteyenler için en keyifli rota önerileri sıraladı.

Tatil ve seyahat denince akla ilk olarak yaz ayları gelse de, eylül ayı da kendine has yumuşak havası ve sakin bir dönem olduğu için çok sayıda kişi tarafından seyahat planı yapmak için tercih ediliyor. Milyonlarca kullanıcının yoldaki yardımcısı Yandex Navigasyon ise sadece yol durumu hizmeti sunmakla kalmıyor blog sayfası yandexnavigasyon.com.tr ile seyahat ve keşif rotaları rehberi olarak hizmet veriyor.

Karadeniz’den Ege’ye, Anadolu’dan Akdeniz’e özellikle araba ile seyahat etmeyi sevenlere keşif rotaları sunuluyor. Ayrıca her bölgenin meşhur olan yiyecek ve içecekleri, popüler noktaları, olmazsa olmazları okuyucularla paylaşılıyor. Kullanıcılar, yazıların sonundaki sarı butona tıklayarak belirtilen destinasyonlara hızlı ve kolay bir şekilde rota oluşturabilir.

EYLÜL AYINDA NERELERE GİTMELİ?

Kaputaj Plajı

Akdeniz Gezi Rehberi

Akdeniz Bölgesi, eylül ayında deniz tatili yapmak isteyenler için ideal bir bölge olarak öne çıkıyor. Yandex’in blog sayfasında, arabayla yapılacak bir Akdeniz turu rotasında mutlaka görülmesi gereken yerler sıralanıyor. Antalya, Alanya, Side, Kaş ve Kalkan çevresindeki birbirinden güzel sahiller, Olimpos veya Düden Şelalesi gibi doğal ve tarihi güzellikler tüm detayları ile anlatılıyor.

Yazıyı okumak için: Akdeniz gezi rehberi: Arabayla Akdeniz turu rotası

#TGilekeşfet önerisi: Akdeniz’de görülmesi gereken 10 ada & Akdeniz’in incisi Antalya’nın en iyi 10 aile oteli

Efes Antik Kenti – İzmir

Ege Gezi Rehberi

Tıpkı Akdeniz Bölgesi gibi Ege Bölgesi de eylül ayında deniz tatili yapmak isteyenlere, eşsiz kıyıları ve saklı koyları ile kucak açıyor. Ege demek aynı zamanda tarihi ve doğal güzellikleri de dolasıya yaşamak demek… Yandex’in blog sayfasında, Cunda Adası’ndan Efes Antik Kenti’ne ve Şirince’ye kadar Ege’nin dünya çapında güzelliğe ve öneme sahip destinasyonları yer alıyor.

Yazıyı okumak için: Ege gezi rehberi: Arabayla Ege turu rotası

#TGilekeşfet önerisi: Egenin lezzet durakları & Dünyanın en iyi 10 yürüyüş rotasından biri: Likya Yolu!

Sümela Manastırı

Karadeniz Gezi Rehberi

Eylül ayı aynı zamanda; yaylaları, yemyeşil ormanları ve farklı lezzetleriyle Karadeniz’i keşfetmenin tam zamanı demek. Yandex’in blog sayfasındaki Karadeniz gezi rehberinde, keşfetmeye meraklı olanlara bölgenin doğa ve tarih dolu şehirleri ve mekânları anlatılıyor. Yedigöller, Ayder Yaylası veya Sümela Manastırı gibi Karadeniz’in meşhur keşif noktaları hakkında bilgileri yandexnavigasyon.com.tr’de bulabilir ve Yandex Navigasyon ile rahatlıkla rota oluşturabilirsiniz.

Yazıyı okumak için: Karadeniz gezi rehberi: Arabayla Karadeniz turu rotası

#TGilekeşfet önerisi: Türkiye’nin en yeşil rotalarıUnutulmayacak bir yayla tatili için 9 rotaYayla tatili için en iyi 10 otel tavsiyesi

Kapadokya

Anadolu Gezi Rehberi

Anadolu’da gezilecek ve keşfedilecek pek çok eşsiz nokta seyahat severleri bekliyor. Kapadokya’dan Tuz Gölü’ne ve Nemrut Dağı’na kadar görülmesi gereken yerler, o coğrafyada mutlaka yapılması gereken şeyler, ayrıca yöresel lezzetlere dair bilgiler Yandex Navigasyon’un blog sayfasında yer alıyor.

Yazıyı okumak için: Anadolu gezi rehberi: Arabayla Anadolu turu rotası

#TGilekeşfet önerisi: Kapadokya’nın efsanesi Karakuş’un büyülü 5 restoranıKapadokya’nın en iyi 10 küçük ve butik oteliBir keşif gezisi: Van’ın bilinmeyen değerleri #3

1) Bursa/Trilye – Foto sahibi: @omerrrrr_photography
2) Kırklareli/Kıyıköy – Foto sahibi: @mehmetaltie

İstanbul’a Yakın Kaçış Rotaları

Eylül ayında ve sonbahar boyunca en popüler tatil rotaları arasında İstanbul’a yakın kaçış noktaları da yer alıyor. Yandex Navigasyon’un blog sayfasında; Ağva, Tirilye, İğneada gibi birbirinden güzel destinasyonlara yapılacak kısa ve keyifli geziler için rehber niteliğinde bilgiler paylaşılıyor.

Yazıyı okumak için: İstanbul’a yakın kaçış rotaları

#TGilekeşfet önerisi: Dünyanın En İyi 10 Kaçış OteliHaftanın rotası: Abant & Gölcük & Yedigöller

Yandex Navigasyon’un blog sayfasında ayrıca Türkiye’nin doğal güzellikleri arasında en dikkat çekici olanların başında gelen Pamukkale gibi bölgeler ya da doğa ile iç içe farklı bir konseptte tatil yapmak isteyenler için Türkiye’nin en iyi kamp yerleri ve kamp önerileri de yer alıyor.

Yazıyı okumak için: Türkiye’nin en iyi kamp yerleri ve kamp önerileri

#TGilekeşfet önerisi: Kamp yapmak için en iyi 6 adres

Tatil rotanızı oluşturmadan önce mutlaka Yandex Navigasyon’un blog sayfasına ve bizim hazırladığımız seyahat makalelerine bir göz atın deriz!