Bakan Ersoy: 52 milyon turist hedefimizi yakalayacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’da Sillyon Antik Kenti, Aspendos Antik Tiyatrosu ve Olympos Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu.

Aspendos Antik Tiyatrosu incelemeleri sonrası açıklama yapan Bakan Ersoy, kazı başkanlarının ilave kazı bütçeleri ve kazı genişletmeleriyle ilgili bazı taleplerinin olduğunu söyledi.

Türkiye turizminde yaşanan son gelişmeleri de değerlendiren Bakan Ersoy, “Tüm sezon iyi gitti. Bu yıl 52 milyon turist hedefimiz vardı, bu hedefi yakalayacağız. Bizim 2020, 2021, 2022 ve 2023’e kadar yoğun büyüme hedefimiz var. Hem kişi sayılarında hem de gelirlerde büyüme hedefimiz var. İşte kişi sayısı arttıkça gelirler, kişi başı gecelik gelirler de artmaya başlıyor” dedi.

“BİRBİRİNİ TAKİP EDEN ZİNCİR…”

Gelen turist sayısı ve gelirlerin artmasının birbirini takip eden zincir olduğuna değinen Bakan Ersoy, turizm sezonunun plana uygun bir şekilde gittiğini söyledi.

27 EYLÜL’DE AÇIKLANACAK

Bakan Ersoy, 27 Eylül’de detaylı bir sunum yapacaklarını belirterek, “2023 turizm stratejisiyle ilgili detaylı sunum yapacağız. Sunumdan sonra herkes konuya daha net hâkim olacak. Neyi, nasıl planladığımızı, nasıl geliştireceğimizi herkes daha net görecek. Biz eminiz, yani rakamları yakalayacağız” ifadelerini kullandı.