İşte Yükselen TÜRSAB Hareketi’nin ilk vaatleri…

Last Updated on 8 Ekim 2019 by Turizm Günlüğü

Yükselen TÜRSAB Hareketi, yaklaşan TÜRSAB seçimleri öncesi Anadolu’daki ilk toplantısını Kapadokya’da gerçekleştirdi. Yükselen TÜRSAB Hareketi’nin lideri Cüneyt Tansu Demir, Yükselen TÜRSAB Hareketi’nin seçim vaatlerini açıkladı.

Yüz elliden fazla seyahat acentası ve yöre belediye başkanlarının katılım sağladığı yemekli toplantı Karakuş Restaurant’ta yapıldı.

Yükselen TÜRSAB Hareketi Lideri Cüneyt Tansu Demir; konuşmasında ilk olarak “Bizler; 10 bin acenta hepimiz bir apartmanda oturuyoruz. Apartmanda kalorifer problemi var, çatıdan su akıyor, binanın çöpleri toplanmıyor, boya ve badana yapılmıyor. Yöneticilerini bizim apartmanı tanımayan karşı villadan seçiyoruz. Bunu da bize kanıksatmışlar. Hepimize normal geliyor!” dedi

ARTIK BİZİ BİZ YÖNETMELİYİZ!

TÜRSAB Hareketi Lideri Cüneyt Tansu Demir; “Başkanı değil; sistemi değiştirmeye talip olduklarını, TÜRSAB’ta “KOBİ modeli” yönetim biçimi ile çalışılacağını, hizmet almaya değil! Acentalara hizmet etmeye geleceklerini; TÜRSAB’ta bürokratik oligarşiye son verileceğini, BTK’ların Bakanlık alan yönetimlerinde olacağını, BTK’lara özerklik verilerek şube statüsüne alınacağını ve acentaların hakkını her yerde savunan bir TÜRSAB oluşturacaklarını” ifade ederek, göreve gelmeleri halinde en kısa zamanda yapacakları çalışmaları kısaca şu şekilde açıkladı:

GÖREVE GELİNMESİ HALİNDE ATILACAK ADIMLAR VE YÜKSELEN TÜRSAB HAREKETİ’NİN SEÇİM VAATLERİ

  1. Bütün acentalara, KOSGEB sektör kredisi ile toplamda 400 bin TL (200 bini hibe kredi ve 200 bini faizsiz 1 yıl sonra geri ödemeli olacaktır) sektörel kredi desteği çıkartacağız. Bu krediyi öncelikle her acentamız, web sitesinin güncellenmesinde, e-ticarete geçişte, yurtdışı fuar ve tanıtımlarında, araç filoları yenilemesinde veya istihdam yaparak dilediğince kullanabilmelerini sağlayacağız.
  2. Yönetim süremiz içerisinde acentalarımızın gelişmelerine yönelik en az 10 proje hayata geçirilmiş olacaktır. TÜRSAB üyeleri için uluslararası projeler üretecek, varsa olası projeleri değerlendirmeye alacağız. Devletten aldığımız ve sektörümüzde yatırıma dönüştüreceğimiz bu çalışmalarla turizm gelirimizi 70 milyar dolara çıkartacağız.
  3. Turizm sektöründe maddi sıkıntılara yol açan ve acentaların dönemsel olarak yaşadığı krizlerde baş etmenlerden bir tanesi olan %18 KDV oranının %8’e indirilmesini sağlamak için çalışmalarda bulunacağız.
  4. Acentalara incoming eğitimi verilecek olası pazarlar için fuar ve tanıtım bütçeleri desteklenecek. Böylece devletten sağlanmış kredinin boşa gitmesi önlenecek, hem acentacımıza, hem ülkemize bir gelir kapısı olacaktır. Genç bir nüfusa sahip ülkemizde, gençlerimizin geleceği için istihdam çok önemlidir ve sektörümüz bu konuda da örnek olacak.
  5. Bölgesel turizm ön planda tutulacak. Özellikle kalkınmaya öncelikli bölgelerde bulunan ve sadece geçimini uçak biletinden sağlayan acentalarımıza yönelik bölgelerinde uzman olabilecekleri tur, organizasyon ve / veya etkinlikler hususunda akademimiz kanalıyla eğitim ve destek verilecek.
  6. Ülkemize Youtuber ve Instagram fenomenleri davet edilerek, yine kalkınmaya öncelikli bölgelerimiz başta olmak üzere, bölgesel kalkınmaya ve ülkemizin tanıtımına ağırlık ve destek verilecek.
  7. TÜRSAB’ta gençlerin önü gerçekten açılacak, ülkemizin önemli üniversitelerinden derece ile mezun gençlerini istihdam edip, birliğimizin geleceği altın çocuklarımıza emanet edilecektir. Böylece hem beyin göçü engellenmiş hem de sektörümüzün geleceğine büyük bir yatırım yapılmış olacaktır. En büyük yatırım insana ve bilgiye yapılan yatırımdır.
  8. Ülkemizde incoming’de kazanç sağlayan illerimizin sayısını arttıracağız.
  9. Dünyada turizm sıralamasında liderlik için uzun vadeli çalışmaların planlamasına yönelik çalışmalar yapacağız.
  10. Ülkemizin turizm master planlarının çıkarılması konusunda başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere ilgili sektör temsilcilerimizle ortak çalışmalar içerisinde bulunarak ülke turizminin geleceğini planlayacağız.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR…

TÜRSAB Seçimleri’yle ile ilgili bir konuşma yapan Yükselen TÜRSAB Hareketi Lideri Cüneyt Tansu Demir; toplantıya katılan sektör temsilcilerine, belediye başkanlarına ve basın mensuplarına teşekkür ederek; seçimi kazanmaları durumunda tüm acentalarla birlikte hayata geçirecekleri çalışmaların sektörün ihtiyaçlarını ve artan ilgiyi karşılaması bakımından bir “ilk” olduğuna dikkat çekti.

“MESLEĞİNE GÖNÜL VERENLERİN DESTEĞİ İLE BAŞARABİLİRİZ”

Demir; “Sizlere kısaca ifade ettiğimiz çalışmalarımızla turizm sektöründeki meslektaşlarımızı günümüz teknolojileriyle de buluşturarak gelecek yıllara yatırımlar yapılmasını sağlamak durumundayız. Çalışmalarımız yardımıyla bu çağı, tüm sektör temsilcilerimizle birlikte hem eğlenerek hem de öğrenerek yakalama olanağı sağlayacağımıza inanıyorum. Bunu da ancak mesleğine gönül verenlerin desteği ile başarabiliriz” dedi.