Tek tıkla kurumsal seyahat

Erka Grubu’nun Ceo’su Serhat Kahraman

Last Updated on 12 Ekim 2019 by Yaşar Çelik

Kurumsal seyahat ve etkinlik yönetimi alanında yüzlerce firmanın çözüm ortağı olarak hizmet veren Erka Grubu, yazılımını kendi bünyelerindeki Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdikleri “Bizigo.com” ürünü ile kurumsal seyahatleri farklı bir boyuta taşıyor.

2017 yılından bu yana her gün büyüyen, genç ve araştırmacı ekibi ile yüzlerce kurumsal firmanın seyahat ve etkinlik yönetimini gerçekleştiren Erka, sektördeki başarısına bir yenisini daha ekledi.

Bizigo.com’u tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Erka Grubu’nun Ceo’su Serhat Kahraman evsahipliği yaptı. Kahraman, Bizigo.cum’u uzun bir çalışmanın sonrası hayata geçirdiklerini belirterek, “Bizigo.com’un ilk yılı dolmadan 10’dan fazla firma kullanıyor. Her müşterinin kendi şirketine göre farklı bir talebi oluyor, biz de bunu müşterimize özel tasarım ve uygulamalar ile gerçekleştiriyoruz. Bizigo.com şeffaf, fiyat ne ise o. Yurtiçinde en iyi fiyat garantisini veriyoruz ve buna Kıbrıs da dahil. Hızlı büyüme gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Bu yılı 100 milyon TL ciro ile tamamlayacağız”

Serhat Kahraman ayrıca 10 ülkede ofis açacaklarına dikkat çekerek, “AR-GE merkezimiz var. 2020 yılında şirket birleşmeleri ve satın almalar olacak. İmza aşamasında olduğumuz projeler de var. Erka Turizm olarak bu yılı 100 milyon TL ciro ile tamamlayacağız. Bizigo.com’da ise 500 milyon TL yıllık ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. Turizmde farklı alanlara da yatırım yaparak Erka Turizm olarak 3 yıllık hedefimizde , yıllık 1.5 milyar TL ciro hedefliyoruz” dedi.

Turizmde yeni boyut

Erka, faaliyet verdiği iş ortaklarına, rezervasyon yönetimini kolay ve hızlıca yapabilme imkanı sunan Bizigo.com ile fark yaratıyor. Erka tecrübesi ile kurulan Ar-Ge Merkezi’nde inovatif yaklaşım ve son teknoloji alt yapı ile geliştirilen Bizigo.Com kurumsal seyahat planlamasında, firmaların bir numaralı tercihi olmayı hedefliyor.

Erka, “Bizigo.com” ile uçak bileti, konaklama ve toplantı organizasyonlarını tek bir portal üzerinden hizmete sunuyor. Şirketlerin iş seyahatlerini, kullanıcılarının taleplerine en uygun şekilde tasarlanmış, esnek işleyiş yapısına sahip gerçek zamanlı bir on-line rezervasyon portalı olan Bizigo.com, kullanım kolaylığı ile zaman ve maliyet tasarrufu sağlarken, aynı zamanda gelişen teknolojiyi de en verimli şekilde kullanıyor.

Seçkin firmalar tarafından tercih edilen Bizigo.com, kurumların gereksinimlerini ön planda tutarak, kurumsal gezginlerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor.

Bizigo.com ile yürütülen faaliyetler arasında; uçak bileti, otel rezervasyonları, vize bilgileri, araç kiralama, transfer, toplantı planlama , raporlama ve masraf yönetim sistemi yer alıyor.

RAKAMLARLA ERKA

Erka Turizm’in 2018 Cirosu 50.000.000 TL’dir. 2019 yılında ilk 6 ayda 60 milyon TL ciroya ulaşılmış, yıl sonunda ise hedef 100.000.000 TL’dir.

Erka Grup Cirosu, 2018 yılında 70 milyon TL, 2019 yılı için beklenen 200 Milyon TL, 2022 hedefi ise 1,5 milyar TL ’dir.

Erka’nın turizm sektöründeki yatırımı; 2 milyon USD’dır. 3 yılda 12 milyon USD daha yatırım yapılması hedeflenmektedir. Erka Grubu’nun 3 yılda toplam 15 milyon USD yatırım planı bulunuyor.

Bizigo.com uygulaması ile hedeflenen ciro; 500 milyon TL’dir.

RAKAMLARLA KURUMSAL SEYAHAT SEKTÖRÜ

Kurumsal Seyahat Sektörü tüm dünyada 1.33 Trilyon USD pazara ulaştı. GBTA (Global Business Travel Association) raporuna göre 2022 de bu rakam 1,7 Trilyon USD’ye ulaşacak.
Bu toplam içerisinde ilk 5 Çin, Birleşik Devletler, Almanya, Japonya ve İngiltere yer alıyor.

Türkiye’de, yaklaşık 2,4 Milyar USD’lik bir pazara sahip olan kurumsal seyahat sektörü büyümeye, gelişmeye, yeni yatırımlara açık bir sektör.