İstanbul otelleriyle Almanya’da COOP TRR işbirliği

COOP TRR İstanbul temsilcisi Sevda Yılgaz

Last Updated on 27 Kasım 2019 by Yaşar Çelik

Almanya’da gelecek turizm sezonuna ilişkin rezervasyonların şekillendiği bu dönemde düzenlediği etkinlikle, Türkiye’den gelen turizmciler ile Almanya’daki Türk kökenli reisebüro’ları buluşturan COOP TRR, İstanbul için de tanıtım atağına geçti.

9-10 Kasım tarihleri arasında Münster/Osnabrück Uluslararası Havaalanı’nda yapılan etkinlikte stant açarak İstanbul otellerini anlatan deneyimli turizmci Sevda Yılgaz, Avrupa Türk Acenteciler Birliği (COOP TRR Int. AG) İstanbul temsilcisi olarak tanıtım yaptı. Yılgaz, 2020’ye çok az bir zaman kala Almanya’nın sanayi ve tarım kentlerinin yoğun olarak bulunduğu kuzey bölgesinin kalbinde düzenlenen bu etkinliğin önemine dikkat çekti. Yılgaz, ekonomik düzeyi yüksek Münster ve Osnabrück kentlerinde yaşayan gurbetçi sayısının da fazla olduğunu ifade ederek böylesi etkinliklerin bölgeden ülkemize gelecek turist sayısında artışa olumlu etki yapacağını vurguladı.

COOP TRR’nin yıllık buluşması için Münster/Osnabrück Uluslararası Havaalanı’nı seçmesinin Türkiye’ye yönelik uçuşların çoğalacağı mesajını da verdiğini kaydeden Yılgaz, burada bulunmanın diğer ülkelerin de iştahını kabartacağını dile getirdi. Sevda Yılgaz şöyle konuştu: “COOP TRR’nin buradaki girişimi bizi çok heyecanlandırdı. İstanbul otelleri olarak gelip Türk kökenli reisebüro’larla (seyahat acenteleri) ve tüketicilerle sıcak temas sağlama fırsatı bulduk. Karşılıklı işbirliği olanaklarını konuştuğumuz turizmciler ile bundan sonrası için daha sık iletişim halinde olacağız ve İstanbul’a yönelik tanıtımlarımızı arttıracağız.”

COOP TRR İstanbul temsilcisi Sevda Yılgaz, COOP TRR CEO’su Cumhur Sefer, TÜRSAB Yönetim Kurulu üyesi Mücella Kantaroğlu ve COPP TRR CEO’su Fatih Şenel

Turizm sektörünün gittikçe büyümesinin birebir kişilere yaklaşmayı zorlaştırdığını belirten Yılgaz, markaların çoğaldığını, konaklama seçeneklerinin özel belgeliden beş yıldızlara, residence’lara, apartlara kadar geniş bir yelpazeye yayıldığını kaydetti. Yüz yüze ve sıcak iletişimin bu yüzden çok kıymetli olduğuna dikkat çeken Yılgaz, şunları ifade etti:

COOP TRR’nin yıllık buluşmasındaki İstanbul standının önünden bir kare.
“Almanya’daki Türk kökenli resisebüro’lar, kendi ülkelerine fayda sağlamak için büyük gayret içindeler ve çok başarılılar. COOP TRR’nin de anonim şirket yapısına dönüşerek Türk kökenli seyahat acentelerini çatısı altında toplaması muazzam bir girişim. Bu güzel yapıya desteğim bu etkinlikle başlamış oldu. Çok yeni olduğu için etkinliğe üç otel markasıyla katıldım. Bunlardan birisi Quonca Hotels. Bu marka, sektörden üç otelci arkadaşımızın yatırımı. Çok genç, dinamik ve birikimli arkadaşlarımızın kurduğu Sultanahmet’te bir mahalle kültürü de oluşturacak olan, 200 toplam yatak kapasitesine sahip Quonca Hotels, büyüme hedefiyle yola çıktı. Diğer markalarımız Kabataş’taki yenilenen geç nesil işletim modeliyle İstanbul eğlence hayatına da renk katacak New Sed Hotel ve Taksim’deki Feronya Hotel. Stantımıza gördüğümüz ilgi bizi sevindirdi. Herkesin bildiği gibi online kanaldan artık çok yoğun satış var. Buradaki acenteciler tanımadıkları otelleri de satıyorlar. Fakat bu etkinlikte olduğu gibi markaları tanıma fırsatı bulduklarında satışa çok daha hevesli oluyorlar.”

Almanya’daki turizm köprümüz COOP TRR

“Almanya’daki alternatif turizm platformuyuz”