Türkiye’deki ilk otelini 100 milyonluk yatırımla Taksim’de açtı

Soldan sağa: Sofitel Istanbul Taksim GM Soner Metin / Tuna YKB Turan Tuna / Tuna YKBY Nuri Tuna

Uluslararası otel markası Sofitel Hotels & Resorts, farklı sektörlerde yarım asra ulaşan geçmişe sahip Tuna Şirketler Topluluğu ile dünyanın önde gelen otel gruplarından Accor Grubu iş birliğiyle Türkiye’deki ilk otelini Taksim’de açtı.

Dünya genelinde 40’tan fazla ülkede 120’den fazla otel ile misafirlerine hizmet sunan Sofitel, İstanbul Taksim’de kapılarını açtı.

Yatırımı ve inşaatı Tuna Şirketler Topluluğu tarafından tamamlanan, işletmesi ise Accor Grubu tarafından yürütülen Sofitel İstanbul Taksim, yerel kültürün ruhundan esinlenerek “Fransız Yaşam Sanatı”nın tüm inceliklerini İstanbul’da misafirlerine sunacak.

Sofitel İstanbul Taksim, 100 milyon dolar yatırımla turizm sektörüne yeni bir soluk getirirken, Türkiye’nin nitelikli turist sayısını artırma hedefi yolunda vazgeçilmez bir enstrüman niteliği taşıyacak.

“TÜRKİYE’NİN GLOBAL AÇILIMINI DESTEKLEMEYİ MİSYON HALİNE GETİRDİK”

Ofis, ev mobilyaları ve inşaat sektörlerinde önemli birikimlerinin olduğunu belirten Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, “Bir dünya hazinesi niteliğinde olan İstanbul, küresel çapta en çok ziyaret edilen şehirler arasında 8’inci sırada yer alıyor. Bu anlamda kentimizin daha büyük bir potansiyeli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Biz de bu potansiyel doğrultusunda turizm sektöründeki ilk yatırımımız olan Sofitel İstanbul Taksim’i, şehre kazandırmaktan dolayı büyük bir gurur yaşıyoruz” dedi.

ACCOR’UN TÜRKİYE’DEKİ EN YENİ MARKASI

Dünyanın önde gelen otelcilik gruplarından olan Accor, 110 ülkede 4 bin 946 otel ve resort’ta konuklarını ağırlıyor. Accor, 50 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

TAKSİM’DE FRANSIZ ESİNTİSİ

Sofitel İstanbul Taksim, Fransız yaşam tarzını ve yaşam sanatını İstanbul’un en gözde lokasyonlarından Taksim Meydanı’na taşırken, şık terasıyla şehrin dokusunu boğazın eşsiz manzarasıyla buluşturuyor.

Sofitel İstanbul Taksim’de, 169 oda ve 34 ayrı suite olmak üzere toplam 203 oda bulunuyor.

Ünlü Türk Ressam Devrim Erbil tabloları ile sanatla bütünleşen odalar, Boğaz, Taksim Meydan veya şehir olmak üzere İstanbul’un en ikonik manzaralarına bakıyor.