İşte Genel Kurul’da ibra öncesi yaşananlar ve ibra oylaması

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Nebil Çelebi’nin yönelttiği suçlamalara yönelik cevap vermek için kürsüye geldi.

TÜRSAB 24. Genel Kurulu’nda ibra süreci tamamlandı. Bağlıkaya, yönetimi ibra oldu. İbra oylaması öncesinde salonda zaman zaman tansiyon yükseldi.  

Yönetim ve Denetim Kurulu’nun ibra oylaması öncesinde Uçak Bileti Satan Acentalar Derneği Başkanı Nebil Çelebi kürsüye gelerek TÜRSAB Yönetimi’ne ilişkin eleştiri ve suçlamalarda bulundu. Çelebi mevcut TÜRSAB yönetiminin sunduğu mali rapora itiraz etti. Raporda açıklanmasını istediği kalemleri sıraladı. Bu esnada salonda zaman zaman tansiyon yükseldi. Divan Başkanı müdahale etmek zorunda kaldı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Nebil Çelebi’nin yönelttiği suçlamalara yönelik cevap vermek için kürsüye geldi.

“BURASI BİZİM EVİMİZ BURADA DERTLEŞECEĞİZ”

Lehte ve aleyhte konuşanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bağlıkaya; “burası bizim evimiz burada her şeyi konuşacağız tabi ki… Acentalar olarak 2 yılda bir araya gelerek dertleşeceğiz tabi ki… Yöneltilen her iddiaya, suçlamaya yanıt vereceğim. Biz artık bilançolarımızı her ay internet sitemizde yayınlıyoruz, eski dönemler bitti artık. Siz bir önceki, daha önceki dönemlerdeki borçlarda neredeydiniz?” dedi.

“Bir yalan uyduruyorlar herkesi inandırmaya çalışıyorlar. Hesaplara ilişkin tüm detayları burada paylaşacağım diyen Bağlıkaya; hesaplar kapsamında “satıcılar” ve “taşeronlar” kalemlerine ilişkin rakamları paylaştı.

“TÜRSAB’IN PARASINI TÜRSAB’A HARCADIK”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, konuşmasının devamında şu açıklamalarda bulundu:

“Bizden önceki dönemde sekreterlerin maaşı 25 bin – 26 bin liraydı. Ama bunlar şu şirketteydi, bu şirketteydi, şu iştirakteydi. Kıyıda köşedeydi. Acentalardan vize parası topladılar. Onu topladılar, bunu topladılar ama borçla devrettiler. Bizim bilançomuz 30 milyon fazla veriyor. Biz TÜRSAB’ın parasını TÜRSAB’a harcadık. Televizyon stüdyosunu 150 bin TL’ye kurduk. “TÜRSAB TV’yi 20 kişi izliyor” dediniz. Bunu nereden çıkarıyorsunuz? 5 bin 900 kişi sadece “Adaylar Konuşuyor” programında Tansu Demir’i izledi. Bunca yıllık genel kurula katıldınız; bu yıla kadar iştiraklerin bilançosunun basılarak, çanta içerisinde dağıtıldığını hiç gördünüz mü?

BAĞLIKAYA YÖNETİMİ İBRA OLDU

Firuz Bağlıkaya’nın konuşmasının ardından yönetim ve denetim kurulunun ibra oylamasına geçildi. Oylamada Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu ibra edildi.

TÜRSAB Yönetim kurulunun ve denetim kurulunun ibrası oy çokluğuyla gerçekleşti. İbrayla ilgili teşekkür konuşması yapan Firuz Bağlıkaya, ” Burası aile ortamı, burada olan burada kalır. Lütfen herkes böyle davransın. Anlaşılan iki aday var. Fakat daha fazla konuşmak için hala adaylıklarını sürdürüyorlar anlaşılan” dedi.

TÜRSAB 24. Genel Kurulu başladı

Önceki İçerikTÜRSAB 24. Genel Kurulu başladı
Sonraki İçerikTalha Çamaş TÜRSAB’ın Onursal Başkanı oldu
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda “ABD-AB-Rusya Üçgeninde Ukrayna ve Gürcistan’da Güç Mücadelesi” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına otomotiv sektörüne yönelik yayınlarda çalışarak başladı. Bir süre iş dünyası dergisi Brandmap bünyesinde içerik editörü olarak görev aldı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi’nin ikinci üniversite programı kapsamında “Medya ve İletişim” bölümünü tamamladı. 2016 yılının Eylül ayından beri online turizm haberciliği alanında çalışan Cem Bişkin, Turizmgunlugu.com'un Genel Yayın Koordinatörü olarak görevini sürdürüyor.