Rusya’dan Türkiye’ye kayak turizmi dopingi

Last Updated on 22 Ekim 2020 by Turizm Günlüğü

Rusya merkezli tur operatörleri coronavirus salgını sonrasında Avrupa kayak merkezlerine alternatif olması açısından Türkiye’ye yönelik kayak tatili programlarına ağırlık verdi. İşte tur operatörlerinin Türkiye’ye yönelik kayak programları…

2020 – 21 kış sezonunda Türkiye, Avrupa’daki kayak merkezleri için uygun fiyatlı alternatiflerden biri haline gelebilir.

Rusya’da faaliyet gösteren önde gelen tur operatörleri Türkiye’de kayak tatili programlarına ağırlık verdi.

CORAL TRAVEL’DAN KAYSERİ VE ERZURUM’A CHARTER

Bu kapsamda Coral Travel, Kayseri ve Erzurum’a charter seferleri düzenleyecek.

Coral Travel Halkla İlişkiler Sorumlusu Marina Makarkova, ATOR’un (Rusya Tur Operatörleri Birliği) basın servisine yaptığı açıklamada; havayolu partneri Royal Flight ile Moskova’dan Kayseri’ye uçuşlarına 27 Aralık’ta başlayacağını ve 18 Mart 2021’e kadar süreceğini açıkladı. Uçuşlar Salı ve Pazar günleri düzenlenecek.

Moskova’dan Erzurum’a düzenlenecek uçuşlar ise, 26 Aralık – 17 Mart tarihleri ​​arasında Çarşamba ve Cumartesi günleri gerçekleşecek.

3 Ocak – 28 Mart tarihleri arasında ise Cumartesi günleri Royal Flight ile St.Petersburg’dan Erzurum’a uçuşlar düzenlenecek.

PEGAS TOURISTIK ULUDAĞ VE KARTALKAYA’DA DA TATİL İMKANI SUNACAK

PEGAS Touristik de 2020-21 kış sezonunda Türkiye’nin kayak merkezlerine direkt uçuşlar düzenleyeceğini duyurdu.

PEGAS Touristik, havayolu firması Nordwind ile 27 Aralık – 28 Mart tarihleri ​​arasında Moskova’dan Erzurum ve Kayseri’ye charter uçuşlar düzenleyecek.

Diğer yandan PEGAS Touristik, 21 Aralık – 25 Mart 2021 tarihleri ​​arasında İstanbul uçuşlarıyla Uludağ ve Kartalkaya gibi Türkiye’deki kayak merkezlerinde de tatil imkanı sunacak.

PEGAS Touristik, Nordwind Airlines ile Moskova, St. Petersburg, Rostov-on-Don ve Kazan kentlerinden İstanbul’a direkt uçuşlar düzenleyecek.

DİĞER TUR OPERATÖRLERİ NE YAPACAK?

Rusya’da faaliyet gösteren diğer tur operatörlerinden Biblio-Globus, TEZ TOUR ve Intourist ise henüz Türkiye’ye yönelik kayak tatili programı sunmayı planlamıyor.

Intourist’in basın servisinden yapılan açıklamaya göre, tur operatörü bu sezon Rusya’nın kayak merkezlerine odaklanacak.

Space Travel ise Türkiye’ye yönelik kayak turlarını da ürün yelpazesine eklemeyi değerlendiriliyor.

Rus tur operatörleri Türkiye’deki yeni rotalarını açıkladı