İngiliz turist için iki kritik tarih

İngilizlerin 2024 Seyahat Tercihlerini

Last Updated on 23 Şubat 2021 by Turizm Günlüğü

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, yaz tatili yapmak isteyenlerin önündeki belirsizliği azaltmak ve tatilcilere planlama için zaman sağlamak üzere güvenli seyahat imkanıyla ilgili değerlendirmelerin 12 Nisan’a kadar yayımlanacağını bildirdi. Ancak uluslararası uçuşlar 17 Mayıs’tan önce başlamayacak.

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, ülkenin en büyük idari bölgesi olan İngiltere’de tüm koronavirüs kısıtlamalarının 21 Haziran’da kaldırılmasını hedeflediklerini açıkladı.

Kapanma önlemlerinin dört aşamada gevşetilmesiyle ilgili hükümet planını açıklayan Johnson, okulların 8 Mart’ta, mağazaların 12 Nisan’da açılmasını öngördüklerini, 17 Mayıs’tan itibaren spor etkinliklerine seyircilerin alınmasının planlandığını ve 21 Haziran’dan itibaren tüm kısıtlamaların kaldırılmış olmasını hedeflediklerini bildirdi.

Çocukların okula gitmesinin hükümet için en öncelikli konu olduğunu belirten Johnson, “Bunun çocukların eğitiminin yanı sıra ruhsal ve fiziksel gelişimleri için de büyük önem taşıdığını biliyoruz” dedi.

ULUSLARARASI UÇUŞLAR 17 MAYIS’TAN ÖNCE BAŞLAMAYACAK

Johnson, gerekli olmayan uluslararası seyahatlere yönelik kısıtlamaların ise 17 Mayıs’a kadar yürürlükte kalacağını kaydetti.

Başbakan, yaz tatili yapmak isteyenlerin önündeki belirsizliği azaltmak ve tatilcilere planlama için zaman sağlamak üzere güvenli seyahat imkanıyla ilgili değerlendirmelerin 12 Nisan’a kadar yayımlanacağını da bildirdi.

Hükümetin Nisan ayında yayımlayacağı değerlendirme, uluslararası seyahatlerin ne zaman ve ne ölçekte yeniden başlatılabileceğiyle ilgili tavsiyeleri içerecek.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre Johnson; bir daha başka kapanmaların gündeme gelmemesi için dikkatli ama geri alınmayacak bir plan sunacaklarını açıklamıştı. Hükümet, salgının seyrine göre gevşetme önlemlerinde değişikliğe gidebilecek.

PLAN SADECE İNGİLTERE İÇİN GEÇERLİ

Londra merkezli Birleşik Krallık hükümeti sadece İngiltere’deki koronavirüs önlemleri konusunda yetkili. Birleşik Krallık, İngiltere’nin yanı sıra İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dan oluşuyor ve İngiltere dışındaki diğer bölgelerin kendi bölgesel hükümetleri bulunuyor.