Bakanlığa tepki yağmuru: Siz Ak Parti Devleti’nin Bakanlığı mısınız?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda 3 Atama 2 Görevden Alma
Kültür ve Turizm Bakanlığı

Last Updated on 12 Mayıs 2021 by Turizm Günlüğü

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kamu arazisi üstüne kurulan turizm tesislerinin mali yükümlülüklerinin ertelenmesi için çalışma başlatıldığını duyurdu. Açıklamada bu çalışmanın “AKP Grubu ve Milletvekilleri” ile paylaşıldığı vurgulandı. Duyuruya sosyal medyada tepki yağdı. İşte ayrıntılar…

COVID – 19 pandemisinin olumsuz etkilediği turizm sektörüne yönelik yeni destek düzenlemesi kapsamında, Hazine arazisi üstüne kurulan turizm tesislerinin 2021 yılında kamuya yapacağı ödemelerin ertelenmesi için çalışma başlatıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, çalışmanın “AKP grubu ve milletvekilleri ile paylaşıldığı” belirtildi.

Duyuru kapsamında “AKP grubu ve Sayın Milletvekilleri ile paylaşılmıştır” ifadesi büyük tepki topladı.

LÜTFÜ TÜRKKAN: SİZ AK PARTİ DEVLETİ’NİN BAKANLIĞI MISINIZ?

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabı üzerinden “Siz Ak Parti Devleti’nin Bakanlığı mısınız?” başlıklı paylaşımıyla duyuruya tepkisini gösterdi.

BARIŞ ATAY: YURTTAŞ FATURASINI, KİRASINI, VERGİSİNİ ÖDEMEYE DEVAM ETSİN AMA…

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay ise; duyuruya ilişkin olarak “Net söylüyorum. Böyle devam edin. Yurttaş faturasını, kirasını, vergisini ödemeye devam etsin ama siz yandaşa peşkeş çektiğiniz yerlerin ödemelerini öteleyin bunu da sadece grubunuzla paylaşın. Devam edin… Bunların hesabı var!” paylaşımında bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu paylaşımına yönelik tepki bununla sınırlı kalmadı. Birçok kişi bu paylaşıma yorum yaparak tepkilerini gösterdi.

Twitter’da Bakanlığın paylaşımına yönelik gösterilen tepkilerin bir kısmı şu şekilde:

Nakkaş Prens: Parti Devleti deyince bu belgeyi göstereceğiz ileride.

Işık Işık: Aysonu gelince maaşlarınızı, masraflarınızı Akpye fatura ediniz o zaman. Bizim vergimize dokunmayın.

Yakup Uğurlu: kendi şirketinle paylaşsaydın çok daha demokratik olurdu..

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

“Kanunları uyarınca ilgili bakanlıklar tarafından üzerinde turizm tesisleri yapılmak üzere adlarına kamu arazisi tahsis edilen Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli yatırımcılar ve işletmecilerin; kira kesin izini kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yaralanma, ilave yararlanma bedelleri ve hasılat paylarının ertelenmesi için çalışma başlatılmış olup, AK Parti Grubu ve Sayın Milletvekilleri ile paylaşılmıştır.”