Turizm bakanının eşi paylaştı

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy

Last Updated on 19 Mayıs 2021 by Yaşar Çelik

İçerisinden çıkan yabancı cisim nedeniyle birçok tüketicinin şikayetine yol açan kutu mevye suyu tepkilerine Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy da katıldı.

Ersoy marketten aldığı ve çocuğuna içirdiği elma suyunun tadındaki bozukluğu fark edince kutuyu kesip içerisine baktığını sosyal medyasında paylaştı. Karşılaştığı görüntüyü takipçileriyle “Ne içiyoruz” başlığı ile paylaşan Ersoy, “Aklım almıyor, korkunç bir görüntü” ifadelerini kullandı.

‘GIDADA BOZULMA VAR’

“Kutuyu alıp içindekileri incelemek için laboratuvara götürdüler. Çıkacak tüm analiz raporlarını sizlerle paylaşacağım Bakalım neymiş o yaratık?” diyen Ersoy’a firmadan gelen yanıt ise “Taşıma ve depolama koşularında nadirde olsa gerçekleşebilen paket hasar görmesi ve hava alması sonucu gıdalarda olan bozulma olduğu tespit edilmiştir. Bu konudaki detaylar raporumuzda mevcuttur. Ürünlerimiz hiçbir koruyucu katkı kullanılmadan üretilmektedir” şeklinde oldu.

“CEVABINIZDAN HİÇ TATMİN OLMADIM”

Bunun üzerine benzer durumlarla karşılaşan pek çok kişiden binlerce mesaj aldığını ve gelen cevap için tatmin olmadığını belirten Pervin Ersoy, paylaşımında “Bana gelen binlerce mesaj ve binlerce DM’den anladığım kadarıyla bu durum ile birçok insan daha önce karşılaşmış ve işin tuhaf tarafı aynen bu yukarıda yazdığınız cevabı almışlar. Madem herkese sürekli bu cevabı standart veriyorsunuz, sizin Ar-Ge bölümünüz bu işi çözmek ve bu olayın bir daha asla yaşanmamasını sağlamak için neden çözüm üretmiyorlar? Ben bu cevabınızdan hiç tatmin olmadım” yanıtını verdiğini dile getirdi.

“SENARYO ÜRETMİŞLER!”

Konuyla ilgili kendisine tepki gösteren takipçilerine ise şu açıklamalarda bulundu:

“Benim yaşadığım bu olayı yazmamdan rahatsız olanlar var. Firmaya bir düşmanlığım olduğuna kadar senaryo üretmişler. Sadece komik. Bakan eşi olmak ayrı, anne olmak ayrı. Büyük oğlum meyve suyunu içer içmez hemen kustu. İçindeki maddeyi ilk başta hayvan ölüsü sandım. Ben bir anneyim, evladıma bu meyve suyunu içireceğim ve zehirlenme riski yaşayacağım, hiç ses çıkarmayacağım öyle mi? İşte o iş öyle olmuyor. Önlem alınsın diye bir anne olarak yazarım, siz buna karışamazsınız. Yok bir bakan eşine yakışır mıymış da, niye yazmışım da…”