İngiltere’de son durum: Ağustos’tan önce zor gibi…

İngiltere’de normalleşmenin dördüncü aşamasının bir ay ertelenmesinin ardından; turizm ve seyahatlerde yeniden hareketliliğin başlaması, artışa geçmesi de zora girdi.

İngiltere’de normalleşme sürecinde dördüncü aşamanın ertelenmesinin ardından; İngilizler arasında popüler olan Avrupa ve tatil destinasyonlarına yönelik seyahatlerin Ağustos ayından önce yeniden hareket kazanması da zora girdi.

İngiltere’den önemli sayıdaki destinasyonlara yönelik seyahat hareketliliğinin Ağustos ayından önce yeniden başlamasının zor olduğu belirtiliyor.

Turizm yetkilileri, yaşanan son gelişmeler sonrasında yurt dışı tatillerinin Ağustos ayından önce başlamasının mümkün olamayacağı konusunda uyarılarda bulunmaya başladı.

Valencia Otelciler Birliği HOSBEC Başkanı Tony Mayor, İngiltere Büyükelçisi ile yaptığı görüşmenin ardından İngiltere’den yolcu trafiğinin en az Ağustos ayına kadar askıya alınabileceğini belirtti.

19 TEMMUZ’A KADAR İPTAL ETTİLER

Hatırlanacağı üzere geçen günlerde British Airways, Virgin Atlantic ve easyJet, uçuşlarını 19 Temmuz’a kadar iptal ettiklerini duyurmuştu.

İngiltere’nin en büyük tur operatörü TUI UK de “devam eden belirsizliği” gerekçe göstererek Temmuz tatillerini iptal etti.

Avrupa ülkelerindeki birçok yetkili isim ve turizm sektörü temsilcileri de Ağustos ayından önce İngilizler için geçerli olan seyahat uyarılarında önemli bir değişiklik beklemiyor.

OKUMA ÖNERİSİ: ABTA’dan seyahat açıklaması: “Açıl susam açıl” durumu söz konusu değil…

DELTA VARYANTI

İngiltere’nin aldığı bu karar ve sonrasında ortaya çıkan bu karamsar tablonun yaşanmasındaki en büyük etken: Delta varyantı

Birçok Avrupa ülkesi, İngiltere’de hızla yayılan Delta varyantına dikkat çekerek; ülkelerin İngiltere’den seyahat edenlere yönelik karantina uygulamasına yeniden başlayabileceklerini ifade ediyor.

İRLANDA’DAN YENİ ÖNLEMLER İÇİN HAZIRLIK

Hollanda, İngiltere’den seyahat edenler için karantina kısıtlamaları uygularken; İrlanda ve İtalya’nın da buna benzer önlemleri hayata geçirebileceği konuşuluyor.

İtalya Başbakanı Mario Draghi, “Vakaların sayısı artmaya devam ederse İngiltere’den seyahat edenlere yeniden karantina uygulamak zorunda kalabileceğini” söyledi.

Açıklanan kararların Birleşik Krallık basınına yansımaları:

—O—

—O—

Galler merkezli haber portalı Wales Online