Tatil kararı sonrası Türkiye’ye akın başladı

Rusya’da Kasım ayı başında bir haftalık resmi tatil ilan edilmesi, Türkiye’ye turist akını başlattı.

Rusya’da koronavirüs vaka ve ölümlerindeki artış nedeniyle Kasım ayı başında bir hafta resmi tatil ilan edilmesi, ölü sezonda Türkiye’ye turist akını başlattı. Özellikle Moskova’da bu dönem için uçak biletlerine talep hızla artışa geçti.

ARAMALARDA ARTIŞ

OneTwoTrip sitesinden Yelena Shelehova Rus medyasına yaptığı açıklamada, Kasım tatili planının duyulmasının ardından uçak bileti aramalarının 2.3 kat arttığını söyledi.

Aviasales basın servisinden yapılan açıklamada ise site kullanıcılarının yaptıkları uçak bileti aramalarının önceki gün normalin yüzde 49 üzerinde olduğu belirtildi.

Turkrus.com’un haberine göre; aramaların yüzde 67’inin Moskova, St.Petersburg, Rusya’nın Karadeniz sahilleri ve Kaliningrad, yüzde 10’unun Türkiye, yüzde 2’sinin Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri, yüzde 1.5’nin Macaristan, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Gürcistan için yapıldığı belirtildi.

PATLAMA YAŞANABİLİR

Tez Tour yetkilileri, 30 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında salgın önlemi olarak iş yeri kapatma planının hayata geçmesi halinde tur paketi satışlarında patlama yaşanabileceğini öngördü.

Başkan Putin, Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’nın yaptığı ülke çapında 30 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında kesintisiz resmi tatil önerisiyle ilgili kararnameyi imzalamıştı.