Almanya’dan Kütahya ve Adana’ya uçacak

Eurowings Suudi Arabistan
Eurowings A330

Last Updated on 21 Aralık 2021 by Turizm Günlüğü

Almanya’nın önde gelen tatil havayolu şirketi Eurowings, pandemi sonrası turizmde güçlü toparlanma beklentisi nedeniyle 2022 yaz uçuş programında her zamankinden daha fazla destinasyona uçacak.

Alman havayolu firması Eurowings, 2022 yılının yaz sezonunda 140’tan fazla noktaya uçuş düzenleyecek.

Haftada yaklaşık 2 bin 500 uçuş sayısıyla Eurowings, coronavirus pandemisinden önceki haftalık uçuş sayısı seviyelerine yaklaşacak.

Havayolu firmasının 2022 yılında da ağırlık vereceği destinasyon; Avrupa’nın en popüler tatil adası: Balear Adaları’ndan Mallorca olacak.

Eurowings, 2022 yazında 20’den fazla havaalanından Mallorca’ya haftada 380 uçuş gerçekleştirecek ve uçuş düzenleyeceği noktaları da artıracak.

Eurowings, 2022 yazında Hamburg’dan Portekiz’in Lizbon ve Porto şehirlerine ve İspanya’nın Alicante ve Bilbao destinasyonlarına ilk kez uçacak.

STUTTGART’TAN ADANA VE KÜTAHYA’YA UÇACAK

Eurowings, Stuttgart uçuş ağını Güney Avrupa destinasyonları ile genişletecek.

Porto (Portekiz), Adana ve Kütahya – Zafer Havalimanı (Türkiye), Preveze (Yunanistan), Tiflis (Gürcistan), ayrıca Tivat (Karadağ) ve Tunus (Tunus) ilk kez uçuş programında yer alacak.

Romanya’nın Timisoara (Temeşvar) şehri de uçuş programına yeniden eklendi.

2021/22 kış uçuş programı ve 2022 yaz uçuş programı kapsamında Düsseldorf’tan düzenlenecek uçuşlar ile Bergamo, Funchal ve Tromsø uçuş düzenlenecek yeni destinasyonlar olacak.

Eurowings ilk kez Düsseldorf’tan Yunanistan’ın Teselya bölgesindeki liman kenti Volos’a da uçacak. Sırbistan’ın başkenti Belgrad da uçuş programına eklenecek yeni noktalar arasında yer alıyor.

İZMİR VE KAYSERİ YENİDEN UÇUŞ PROGRAMINA ALINDI

Tatil havayolu şirketi Eurowings Köln/Bonn’dan yaz aylarında Kanarya Adası Tenerife’ye ve Alicante’ye uçacak.

Corona pandemisinin ardından Türkiye’nin popüler destinasyonları İzmir ve Kayseri de Eurowings’in Köln/Bonn uçuş programına yeniden eklendi.