Ekşi Sözlük yeni kurallarını duyurdu

Ekşi Sözlük'ün yeni kuralları duyuruldu.

Last Updated on 13 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Ekşi Sözlük, erişim engelinin ardından başlık açma ve gündem algoritmasına yönelik yeni kurallar getirdi. Buna göre, hukuka aykırılık sebebiyle entry’si silinen yazar 1 ay boyunca başlık açamayacak.    Ekşi Sözlük yeni kurallarını

Ekşi Sözlük yönetimi, erişim engelinin ardından kullanıcılar için yeni kurallar getirdi.

Yapılan duyuruda, “Başlık açma ve gündem algoritmasına yönelik birtakım güncellemeleri yayına aldık” denildi.          Ekşi Sözlük yeni kurallarını

Ekşi Sözlük tarafından duyurulan yeni kurallar şöyle:

  • “Bir kullanıcının başlık açması, yazar olduktan sonra 6 ay geçmedikçe ve 100 entry’i tamamlamadıkça mümkün olmayacak. Bu kriter sebebiyle çaylaklar da başlık açamayacak.
  • Her ne sebep olursa olsun çaylak edilen yazar, çaylaklık süresi bittikten sonra 6 ay geçmedikçe ve 100 entry’i tamamlamadıkça başlık açamayacak.
  • Hukuka aykırılık sebebiyle entry’si silinen yazar 1 ay boyunca başlık açamayacak. Mahkeme kararıyla silinen entry’ler ise başlık açma kuralını etkilemeyecek.
  • Başlık açma kuralını sağlayamayan yazarların entry’leri gündem algoritmasına etki etmeyecek.
  • Belirlenen kriterler sebebiyle başlık açmayan ve gündem algoritmasını etkilemeyen yazarların hukuka aykırılık sebebiyle entry’lerinin silinmesi halinde, 6 aylık süreye silinen entry başına 1 ay eklenecek.”