Fly KHY yeni hatlar açmaya hazırlanıyor

Fly KHY yeni hatlar açmaya hazırlanıyor
Fly KHY uçağı

Last Updated on 9 Mayıs 2023 by Turizm Günlüğü

Fly KHY yeni hatlar açmaya hazırlanıyor: Yeni kurulan FLY Kıbrıs Hava Yolları, KKTC’den 3 noktaya düzenlediği uçuşların yanı sıra 14 Haziran’dan itibaren iki noktaya daha uçuşlara başlamaya hazırlanıyor.

FLY Kıbrıs Hava Yolları’na ortaklarıyla birlikte hayat veren iş insanı Rauf Denktaş, turizm acentesi işi yaparken yaşanılan sıkıntıları gördüklerini ve bir risk alarak Freebird Hava Yolları ile birlikte Fly Kıbrıs Hava Yolları’nı kurarak bu sıkıntıların aşılmasını sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

“Mesela AnadoluJet vardır… Türk Hava Yolları ile burada operasyonlarını yürütüyor. Biz de aynı şekilde Freebird ile Fly Kıbrıs Hava Yolları markasıyla operasyonlarımızı yürütüyoruz” diyen Denktaş, girişimlerinin devletle hiçbir bağlantısı olmadığına dikkat çekti.

“BİR ALTERNATİF YARATTIK”

Kıbrıs Gazetesi’nin haberine göre; Denktaş, “Yaklaşık 9 – 10 bin civarı seyreden tek yön bilet fiyatları bugün bin TL’nin altında seyretmektedir. Rekabet demeyeceğim. Çünkü biz Fly Kıbrıs olarak Türk Hava Yolları ya da Pegasus ile rekabet edebilecek güçte değiliz. Böyle bir iddiamız da yoktur. Biz sadece burada ek bir koltuk arzı, rekabet unsuru, bir alternatif yarattık. Bu da özellikle yerliler için bir avantaj oldu” dedi.

FLY KHY’NİN YENİ UÇUŞ NOKTALARI

Rauf Denktaş mevcut 3 şehrin yanı sıra 14 Haziran’da iki şehre daha planlı bir uçuşlarının söz konusu olduğu bilgisini paylaştı.          Fly KHY yeni hatlar

14 Haziran itibari ile Ordu ve Bodrum seferlerine başlayacaklarını açıklayan Denktaş, bu seferlerin 29 Kasım tarihine kadar tarifeli bir şekilde devam edeceğini duyurdu.

Operasyonlarını giderek geliştirmeyi planladıklarını dile getiren Rauf Denktaş, ikinci bir uçağı devreye koymak için planlamalar yaptıklarını kaydetti.