Rusların Seyahat Edebileceği Avrupa Ülkeleri Açıklandı

Yurt Dışında Yaşayan Ruslar İçin Zorunlu Kayıt

Last Updated on 15 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) Hukuk Komitesi Başkanı Georgy Mokhov, Ruslar için hala seyahat imkanı sağlayan Avrupa ülkelerini açıkladı. Rusların Seyahat 

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) Hukuk Komitesi Başkanı Georgy Mokhov, Avrupa Birliği ülkelerinin Rus turistlere kapılarını kapamasına rağmen gezginlerin Karadağ’a vizesiz tatile gidebileceğini söyledi.

Haber ajansı Ura ru’ya konuşan Mokhov, aynı zamanda Rus vatandaşlarının bu Avrupa ülkesine yalnızca aktarma yoluyla ulaşabileceklerini vurgularken, Karadağ‘ın Rus turistleri kabul etmesine rağmen Rusya’dan doğrudan uçuş bulunmadığını kaydetti.

Uzman, Rusya’dan başvuranlara turist vizesi verilmesini kategorik olarak askıya alan bir dizi ülke olduğunu hatırlatırken, “Vize vermeyi reddedenler arasında özellikle Polonya, Finlandiya, Norveç, Slovakya ve Estonya öne çıkıyor” dedi.

VİZE KONUSUNDA PES EDEN ÜLKELER

Öte yandan vize verilmesi konusunda sorun çıkaran Avrupa ülkeleri arasında pes edenlerin de var olduğuna vurgu yaparken, “Mesela Bulgaristan, İspanya ve Yunanistan vize konusunda ısrarcı ve pes etmeyen Ruslara geç de olsa vize verebiliyor” ifadelerini kullandı.

Gazetemru’nun aktardığı habere göre RST Hukuk Komitesi Başkanı, Rusların artık Avrupa’ya gitmek için neredeyse bir güne ihtiyacı olabileceğine değinirken, buradaki sorunun sadece vize değil, direkt uçuşların olmamasından kaynaklandığını, tüm bunların herhangi bir yolculuğun maliyetini büyük ölçüde artırarak seyahat süresini uzattığını sözlerine ekledi.        Rusların Seyahat Edebileceği Avrupa Ülkeleri