ATOR’dan Türkiye İçin Erken Rezervasyon Değerlendirmesi

ATOR'dan Türkiye İçin Erken Rezervasyon Değerlendirmesi

Last Updated on 8 Şubat 2024 by Turizm Günlüğü

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) kendilerine bağlı tur operatörlerinin, bu yıl Türkiye’de erken rezervasyon hacimlerinde önemli bir artış olduğunu belirttiklerini açıkladı.          ATOR’dan Türkiye İçin Erken

Rus Tur Operatörleri Birliği – ATOR’dan yapılan açıklamada, “2024 yazına yönelik Türkiye turları için erken rezervasyonlar bu yıl geçen yıla göre daha iyi gidiyor. Son verilere göre tur operatörleri, Türkiye’ye yaz turları, Şubat 2023’ün başına göre ortalama yüzde 60 daha fazla sattı” denildi.

PROMOSYONLARIN ERKEN BAŞLAMASI ETKİLİ OLDU

Tur operatörleri, bu yıl Türkiye’deki erken rezervasyon hacminde önemli bir artış olduğunu belirtirken; bunda esas olarak kalkış coğrafyasının genişlemesi ve promosyonların daha erken başlamasının etkili olduğu ifade ediliyor.

Ekonomi Gazetesi’nin aktardığı habere göre; ATOR açıklamasında Türkiye’de yaz ayları için Ruble cinsinden fiyatların genel olarak geçen yıla göre arttığı, ancak bu artışın Euro’daki artıştan daha az olduğu; pek çok Türk otel işletmecisinin bu yıl Rus operatörler için Euro cinsinden fiyatları düşürdükleri de belirtildi.

Öte yandan Mart ayı sonuna kadar tüm operatörlerin Türkiye’ye uçuş programlarını oluşturmaları bekleniyor.