‘Adana Lezzet Festivali’ için acentelerden 3 günlük tur

Last Updated on 24 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

Adana’nın yemek ve kebap çeşitlerini tanıtmak için 6-7-8 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek ‘Adana Lezzet Festivali’ TÜRSAB üyesi acenteler tarafından tur programlarına dahil edildi.

TÜRSAB Adana Başkanı Şirin, ’Bazı acenteler 3 günlük turlar yapmaya başladı’

TÜRSAB Adana Başkanı Murat Şirin, yaptığı yazılı açıklamada, Adana Valiliği’nin himayesinde aralarında TÜRSAB’ın da bulunduğu diğer paydaşlarla birlikte gerçekleştirilecek festivalin kentin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandığını belirtti.
TÜRSAB Adana olarak Türkiye genelindeki 10 bin acenteyi ‘’Adana Lezzet Festivali’’nin içeriği konusunda bilgilendirdiklerini belirten Şirin, festivali ilgi ile karşılayan ulusal ve uluslar arası turizm acentelerin festivali tur programlarına dahil ettiklerini bildirdi.

Bazı acentelerin 3 günlük tur programları hazırlayarak satışa çıkardıklarını anlatan Murat Şirin, festivale ilginin yoğun olduğunu ve büyük bir katılımın olacağını, otellerde de rezervasyonların başladığını festival tarihlerinde kentteki otellerde yüzde 100’e varan doluluklar yaşanacağını kaydetti.

TÜRSAB Adana Başkanı Murat Şirin

Lezzet festivali tur programlarında

Festivale gelecek konukların, kentin doğal, tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin yanı sıra yöresel lezzetlerini tanıyacaklarını ifade eden Şirin, ‘’Tur programlarında Tepebağ Bölgesi, Taşköprü, Ulucami gibi turizm merkezlerinin yanı sıra Kapıkaya Kanyonu ve Varda Köprüsü gibi cazibe noktaları da yer alacak. Yemeğin ve kebabın yaşam tarzı haline geldiği kentte, lezzet tutkunları, Adana’nın dünyaya mal olmuş kebabı ve bir çok yöresel lezzetini tadacak. Konuklar ayrıca narenciye ve pamuk hasadına da katılacak’’ dedi.

Şirin, Altın Koza Film Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Uluslararası Tiyatro Festivali, Geleneksel El Sanatları Festivali, Kebap Festivali, Food & Music Festivali ve Rock Festivali gibi organizasyonlarla adı ‘Festivaller Şehri’ olarak anılan Adana’nın, bu etkinlik ile damak zevkine hitap edecek yeni bir organizasyona ev sahipliği yapacağını da sözlerine ekledi.