Turizm profesyonelleri öğrencilerle buluştu

Gazeteci -Yazar Abbas Güçlü, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Okan Üniversitesi UBYO Müdürü Tunçdan Baltacıoğlu (Soldan Sağa)

Son Güncelleme Tarihi

Okan Üniversitesi öğrencileri Prontotour sponsorluğunda turizm sektörünün önde gelen isimleriyle bir araya geldi.

Panelin açılış konuşmasını yapan Gazeteci – Yazar Abbas Güçlü, turizm ve gastronomi öğrencilerinin daha çok sahada olmaları gerektiğini vurgulayarak genç gezginlere yazarlıkta tarafsız ve gözlemci olmanın önemini anlattı.

Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nün Prontotour’un marka sponsorluğunda bu yıl hayata geçirdiği “Gastronomi ve Seyahat Yazarlığı” dersi kapsamında düzenlenen panelde turizm ve gastronomi sektöründeki eğitime dönük temel sorunlar mercek altına alındı.

İki oturum şeklinde üniversitenin konferans salonunda düzenlenen panelin ilk oturumunun konusu turizm, gastronomi ve eğitim oldu. Panelin ikinci oturumunun konusu ise “Ünlü gezginlerle gastronomi seyahatleri” oldu.

Moderatörlüğünü Gazeteci – Yazar Abbas Güçlü’nün yaptığı ilk panelde Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu (UBYO) Müdürü Tunçdan Baltacıoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

TURİZM VE GASTRONOMİ GÜNDEN GÜNE GÜÇLENİYOR

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise turizm sektörünün dünden bugüne hangi süreçlerden geçtiğini özetlerken, Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran da sektörün düne göre hemen her alanda güçlendiğini ve seyahatseverlerin artık daha çok yurtdışına çıkmak istediğini söyledi.

Onaran, Türkiye’nin turizm açısından çok kıymetli bir ülke olduğunu ve tanıtılacak pek çok ürününün olduğunu da sözlerine ekledi. UBYO Müdürü Tunçdan Baltacıoğlu ise turizm ve gastronomi eğitiminin önemine işaret etti.

PRONTOTOUR’DAN VİYANA TURU

Öğrencilerin de sorularıyla katıldığı panelin ilk oturumunun sonunda Bekir Okan, katılımcılara plaket takdimi yaptı.

Ayrıca ders kapsamında Prontotour’un içerik bölümü tarafından hazırlanan seyahat portalı Yoldasin.com’a yazılar yazan öğrenciler arasından Başak Afacan Prontotour’un Viyana turu ile ödüllendirildi. Başak Afacan’a ödülü Ali Onaran tarafından takdim edildi.

KATILIMCILARA PLAKET VERİLDİ

Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlkay Gök’ün moderatörlüğünü yaptığı ikinci panelde konuşmacılar arasında Prontotour’un marka elçisi Mehmet Kırali’nin yanı sıra Ferit Özkaşıkçı, Salih Seçkin Sevinç, Cüneyt Durhan ve aynı zamanda “Gastronomi ve Seyahat Yazarlığı” dersinin hocası Funda Aydeniz yer aldı.

Panelin sonunda İlkay Gök tarafından katılımcılara plaket takdim edildi.