Cimri.com, tatil fiyatlarını karşılaştıracak

Last Updated on 11 Ocak 2018 by Yaşar Çelik

2017 yılında 40 milyar TL’yi aştığı tahmin edilen e-ticaret sektörünün büyümesi, tüketicilerin karşılaştırmalı fiyat aramalarını da hızlandırıyor. Cimri.com’da bu yıldan itibaren tatil ve uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmalı olarak verecek.

E-ticaretin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyüdüğünü söyleyen Cimri.com Genel Müdürü Serkan Koç, önümüzdeki dönemde kitap, otomotiv, tatil ve uçak bileti karşılaştırma imkanını sunacaklarını belirtti.

iLAb Holding bünyesinde 2011’den beri ‘Tasarruf ettirir’ sloganıyla faaliyet gösteren Cimri.com, kuruluşunun 10’uncu yılını hizmete yeni geçirdiği fiyat karşılaştırması özelliğiyle kutluyor.

Aylık ziyaretçi sayısını 5.8 milyona, 276 olan mağaza sayısını ise 400’ün üzerine çıkardıklarını belirten Serkan Koç, platformları üzerinde dokuz ana ve 2 bin 100 alt kategoride karşılaştırma fırsatı sunduklarını söyledi.

Geçen yıl sitenin mobil ara yüzünü de yenilediklerini ve yeni teknolojiler kullanarak mobilde site açılış hızını artırdıklarını ifade eden Koç, “Yaptığımız bu yatırımla mobilde organik trafiğimizi yüzde 50 artırdık. Bugün ziyaretçilerimizin yüzde 60’ı mobilden geliyor. Mobil geliştirmemizle Google’da başarı hikayesi olduk” diye konuştu.

Cimri.com Genel Müdürü Serkan Koç

YENİ YILDA YENİ HEDEFLER

Yakın zamanda masaüstü web sitelerini de yenilediklerini ve bazı önemli işbirlikleri ile büyümelerini daha da hızlandırmaya çalışacaklarını söyleyen Serkan Koç, gelecek hedeflerini ise şöyle anlattı:

“Biz bu yıl içinde platforma farklı ürün ve hizmetlerde karşılaştırma yapılmasını sağlayacağız. Ürün sayısını mevcudun 4 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca, yeni kategoriler ekleyeceğiz, otomotiv ve kitap gibi. Tatil ve uçak bileti karşılaştırmasını ise global bir entegratör ile yapacağımız işbirliği çerçevesinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu yıl itibariyle müşterilerimize kişiselleştirilmiş sayfa sunmalı hedefliyoruz. 2018’de mobil uygulamamızı tüketicinin hizmetine sunmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde bir başka isteğimiz bu işi karşılaştırmadan çıkarıp, ihtiyacı listeleyen bir platforma dönüşmek. 2019 hedefimiz ise platformu yurtdışına açmak.”