Başaran Ulusoy’un son dönemi ibra edilmedi şimdi ne olacak?

23. Genel Kurulu’nda 4 başkan adayının onayıyla yapılan gizli oylama sonuçları 24 Şubat Cumartesi akşam Saat 22:40 sularında açıklandı. Seçim divanı tarafından yapılan açıklamada Başaran Ulusoy’un başkanlığını yaptığı 22. Dönemin “Yönetim ve Denetim”inin ibra edilmediği duyuruldu.

YÖNETİM KURULU İBRA SONUÇLARI

Kapalı oylamaya katılan 1644 delegenin 550’si yönetimin ibrası için evet oyu kullanırken 1094’ü hayır oyu kullandı.

DENETİM KURULU İBRA SONUÇLARI

Denetim Kurulu’nun ibrası için oy kullanan 1643 delegeden 578’i evet oyu kullanırken 1065’i hayır oyu kullandı.

Turizmci Cem Polatoğu, sonuçları Turizm Günlüğü’ne değerlendirdi.

Polatoğlu, 22. Dönemin ibra edilmemesinim kayyum atanacağı anlamı taşımadığı, sadece 22. Dönem TÜRSAB Genel Kurulu’nun alnında kara bir leke olarak kalacağını, eğer yarınki oylamada Başaran Ulusoy’un desteklediği aday Çetin Gürcün ve ekibi kazanırsa ibra sonuçlarının bir işe yaramayacağı söyledi. Cem Polatoğu, “Sadece kayda geçilmiş olur. Ama onlar aynen yollarına devam eder. Buna bir engel yok. Ancak seçimi kaybederlerse, yeni gelen yönetim “ben bu sorumluluğu üzerime almıyorum ve hiç bir şeyden sorumlu değilim” diyebilir. Bu olursa bağımsız bir denetleme kurulu çağrılıp TÜRSAB hesapları denetimden geçer ve sonuçlar neticesinde kimin suçlu ya da suçsuz olduğu ortaya çıkar” dedi.

24 Şubat Cumartesi Saat: 17:00 gibi başlayan ve 22:40 gibi sonuçlanan 22. Dönem Yönetim Kurulu ve 22. Dönem Denetim Kurulu ibra oylaması sonrası divan kurulunca açıklanan resmi sonuçlar şu şekilde.