Müzecilik anlayışı Heritage İstanbul’da değişiyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün desteği ile bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Heritage İstanbul 2018 heyecanı başladı.

TG Expo tarafından organize edilen ve bu yıl 100’ün üzerinde firmanın katılımı ile üç gün boyunca sürecek olan Heritage İstanbul 2018’in ana başlıkları arasında; restorasyon, arkeoloji ve müzecilik alanındaki yeni teknolojiler bulunuyor.

Özel müzelerin devreye girmesiyle önemli bir çığır açan müzecilik anlayışı; ülkemizin tarihi, sanatsal ve kültürel mirasını, gelecek nesillere taşımak amacıyla yapılan, sektöre iletişim ve networking sağlayan Heritage İstanbul 2018 ile katlanarak büyüyor.

12- 14 Nisan tarihleri arasında Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’de yapılacak olan fuar, sektörel gelişmeleri, uluslararası standartları ve bakış açılarını kültürel miras alanına sunuyor. Etkinlikte, konferanslar, paneller, atölyeler ve miras sohbetleri eş zamanlı olarak düzenlenecek.

“TGEXPO AİLESİ OLARAK MÜZELERİMİZE KATKI YAPMAK İÇİN TÜM SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİRİYORUZ”

Birbirinden değerli konuşmacıyı ağırlayacak olan fuarı bu yıl üçüncü kez düzenleyen TG Expo Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız; “Uygarlığın beşiği ülkemizin güzelliklerini, tarihini, kültürel ve sanatsal mirasını bizden sonraki kuşaklara aktarmayı amaçlıyoruz. Gelecek kuşaklar; tabletlerin, mobil ve giyilebilir cihazların içinde doğan, işaret parmağını kalem sanan ilk nesil! Onların hız, zaman, paylaşım, çalışma, eğlenme, haberleşme, sosyalleşme, oyun, öğrenme, eğitim algıları, olanakları ve araçları bugüne kadar ki nesillerin gördüklerine hiç benzemiyor. İş dünyası bu çocuklarımıza uygun iş modelleri üzerinde çalışıyor. İşte bizde TGExpo ailesi olarak; bu ihtiyaçtan yola çıktık, müzelerimizi, tarihi ve kültürel mirasımızı onların ilgisini çekecek düzeye çıkarmak için çalışmaya başladık. Tarihi, kültürel ve sanatsal mirasımızın dünyaya anlatmak, geçmişi gelecekle buluşturmak, müzelere; teknolojinin, bilimin katkısını sunmak amacıyla Heritage İstanbul’da tüm sektörü bir araya getiriyoruz” dedi.

Heritage İstanbul Fuarı başlıyor