TÜRSAB Başkanı’ndan döviz sözü!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya

Yükselen döviz kurları hakkında değerlendirmede bulunan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, üzerilerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerinin sözünü vererek “Daha fazla döviz getirmeliyiz ve ekonomimizin ihtiyaç duyduğu katkıyı sağlamalıyız” dedi.

Ülkemizin zarar gördüğü bir durumda sektörlerin fayda sağlamasının mümkün olmadığının altını çizen Bağlıkaya, “Ülkemizin geleceği hepimizin geleceğidir. Döviz getirme görevimiz şu anda misyona dönmüş durumda. Üzerimize düşen görevi, layıkıyla yerine getireceğiz” açıklamasında bulundu.

2018 yılında 40 milyon ziyaretçi, 32 milyar dolar gelir hedeflediklerini ve sağlanacak döviz girdisinin Türk ekonomisi için önemli bir kaynak olacağını dile getiren TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Böyle zamanlarda, ihracatçılar ve turizmciler ülkemizin yaşadığı zorlukları hafifletecek performansı göstermek durumundadırlar. İhtiyaç duyulan can suyunu temin etme sorumluluğumuz var. Sektörümüzün üstlendiği sorumluluk daha da artmış durumda. Daha fazla döviz getirmeliyiz ve ekonomimizin ihtiyaç duyduğu katkıyı sağlamalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Turizmcilerden döviz kuruna çapa!