Mardan Palace Otel yeni adıyla Nisan’da açılıyor

Son iki senedir haciz, işçi eylemleri ve ihale süreçleriyle sıkça gündeme gelen Mardan Palace Hotel, Titanic Mardan Palace adıyla 25 Nisan’da yeniden hizmete girmeye hazırlanıyor.

Yeniden faaliyete girecek olan tesis için heyecanlı olduklarını söyleyen Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, “Ekiplerimiz tesisin tamamında hazırlık çalışması yürütüyor” diyerek açılış öncesi geniş kapsamlı bir basın toplantısı yapacaklarını duyurdu.

Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre ekonomik sıkıntılar nedeniyle icralık olup tapusu Halk Bankası’na devredildikten sonra faaliyetlerine son verilen otel en son Türkiye’de ve yurt dışında farklı konseptlerde 9 oteli bulunan Titanic Hotels tarafından kiralanmıştı.

Yakın zamanda döneminde işten çıkarılan otel personelleri yine bir araya gelerek eylem yapmıştı. Söz konusu alacaklı eyleminde yaklaşık 400 işçinin, toplam 16 milyon TL alacağı olduğu belirtilmişti. (Detaylar için tıklayın!)

2 Royal Suite, 4 Presidential Suite, 38 Executive Suite, 271 Superior Oda, 62 Premium Oda, 16 Dolmabahçe Deluxe Oda, 38 Grand Hammam Oda, 41 Grand Deluxe Dubleks, 44 Garden Suite, 5 VIP Villa, 3 Grand Junior Suite ve 41 Junior Suite olmak üzere farklı konseptlerde toplam 560 oda ile hizmet verecek olan Mardan Palace Hotel, Antalya bölgesinde 2009 yılında Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolar harcanarak hizmete açılmıştı.