Hotelbeds B2B dağıtım ağı genişliyor

Hotelbeds

Otelcilik sektörünün önemli mecralarından olan Markethub Europe 28-31 Mayıs tarihlerinde B2B yatak bankası olan Hotelbeds üyelerini bir araya topladı. Etkinlikte yapılan sunumlardan anlaşılan B2B dağıtım ağının hem Avrupa’da hem de Türkiye’de genişliyor olması.

Dünyanın önde gelen B2B yatak bankası olan Hotelbeds, 28-31 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen MarketHub Europe etkinliğinde, Global B2B seyahat ağı arzında mevcut otel ortaklarının sayısında ciddi bir artış olduğunu ortaya koydu.

HOTELBEDS AĞINA 5 BİN EK OTEL

Geçen yıldan bu yana Hotelbeds, B2B dağıtım ağına Avrupa genelinde artı 5000 otel daha eklendi. Avrupa’da bugün Hotelbeds üzerinden 70.000’den fazla otel dağıtılıyor. Bu otellerin yüzde 40’ından fazlası özel ve tek yetkili şartlarda imzalanmış doğrudan kontratlı ürünler. Dünya genelinde ürün sayısı 180.000 oteli aşmış bulunuyor.

TÜRKİYE’DE SÖZLEŞME YAPILAN OTEL SAYISINDA ARTIŞ

MarketHub Europe etkinliğinin gerçekleştiği Türkiye’de, geçen yıl sözleşme yapılan otel sayısı 300 adet artarak toplamda rezervasyon yapılabilir otel sayısı 4.500 otele ulaşmıştı. Bu ivme Hotelbeds Türkiye’nin yakın zamanda Türkiye’nin en büyük resort otelleri zincirlerinden Kilit Hospitality Group ile yaptığı stratejik anlaşma ile de perçinlendi.

“B2B SADIK MİSAFİRLER SUNUYOR”

Hotelbeds Global Bedbank Direktorü Carlos Muñoz, “Portföyümüzdeki Avrupa otelleri sayısındaki bu önemli artış, sektörün B2B dağıtım ağımızda mevcut seyahat acenteleri ve tur operatörleri, havayolları ve sadakat programlarına olan talebini konfirme etmektedir. B2B dağıtım ağı elbette tüketim gücü daha yüksek, daha az iptal eğiliminde olan, erken rezervasyon yaptıran, otelde daha fazla harcayan ve sadık misafirler sunmaktadır. Bu nedenle geçen yıldan bu yana, özel otel zincirleriyle stratejik ortaklıklar imzalamayı başardık ve dünya çapındaki kanal yöneticileri ile özel anlaşmalarımızı hayata geçirdik. Dünya genelinde popüler destinasyonlarda konumlandırdığımız sayısı 1100’ü aşan Kontrat Ekibimiz bu adımların destekçisi oldular.”dedi.

MarketHub SEKTÖRE YÖN VERİYOR

MarketHub Europe etkinliği davetlilere özel, Avrupa’daki en önemli Hotelbeds ortaklarının katıldığı üç günlük bir etkinlik. Katılımcılar, tur operatörleri, havayolları şirketleri, sadakat ve puan programları işleticileri, önde gelen seyahat acentesi zincirleri ve online seyahat acentelerinden üst düzey yöneticiler ve karar mercileridir.