ATOR, Türkiye ve Tayland’a turist akışının artacağını açıkladı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türkiye ve Tayland’ın Rusya İçişleri Bakanlığı çalışanlarının güvenli tatili için tavsiye edilmeyen turistik ülkeler listesinden çıkartılmasının bu ülkelere Rusya’dan turist akımını yılda yüz bin kişi artıracağını bildirdi.

Türkiye ve Tayland’ın ziyaret için önerilmeyen ülkeler listesinden çıkartılmasına ilişkin kararnameyi İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev imzaladı. Daha önce Rusya İçişleri Bakanlığı Resmi Temsilcisi İrina Volk, polislere Türkiye ve Tayland’a gitme izni verdiklerini bildirdi. 2014 yılından itibaren polis ve diğer birliklerin çalışanlarının 116 ülkeye gitmeleri tavsiye edilmiyor.

ATOR tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı çalışanlarına Türkiye ve Tayland’da tatil yapma izni verilmesine gelince, Rusya’da 2018 yılında 895 bin içişleri bakanlığı çalışanı bulunuyordu. Bu kişilerin aile üyeleri de dikkate alınınca, ön tahminlere göre bu iki ülkeye turist akışının yılda 100 bin kişi artması bekleniyor” ifadesi kullanıldı.

KAYNAK: www.gazetem.ru/