“Tura Turizm olarak en güçlü yanımız…”

Tura Turizm Perakende İcra Kurulu Üyesi ve ABC Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ayşin Arca / turizmgunlugu.com

Tura Turizm’in Perakende İcra Kurulu Üyesi Ayşin Arca, firmanın kısa ve uzun vadeli hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tura Turizm’in Perakende İcra Kurulu Üyesi ve ABC Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Ayşin Arca, sozcu.com.tr’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye turizminde yaşanan başlıca sorunlara değinen Arca, “Gelen sayıyı artırabiliyoruz ama gelirlerimizi artıramıyoruz. Daha çok satıp daha az gelir elde ediyoruz. Bunun nedenleri arasında, yabancı turiste cazip fiyatlarla kampanyalar çıkmamız, ülkenin pazarlanmasında nihai tüketiciye ulaşmak yerine hala aracı kurumları kullanmamız yer alıyor” açıklamasında bulundu.

“2019 TURA TURİZM İÇİN İYİ GEÇİYOR”

2019 yılının Tura Turizm için güzel geçtiğini belirten Ayşin Arca; “yıl boyu 450 milyon TL ciro hedeflemiştik ancak daha ilk yarıda bu rakamın % 70’ine ulaştık. Yılsonuna kadar bu sayının 550 milyon TL’ye çıkmasını hedefliyoruz” dedi.

Tura Turizm’in Perakende İcra Kurulu Üyesi ve ABC Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Ayşin Arca, firmanın kısa ve uzun vadeli hedefleri hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“HEDEFLERİMİZDEN DAHA FAZLA BÜYÜYORUZ”

“Her yıl gerçekçi hedefler koyuyoruz. Her yıl yüzde 20 ya da en fazla 30 büyüme elde ederiz diyoruz ama her yıl yüzde 50 büyüyoruz. Son 5 yıldır bu büyümeyi sürdürebilir kıldık. Önümüzdeki 10 yıl içinde bu büyümeyi yine gerçekçi rakamlarla hedefleyerek ilerleyeceğiz.”

“TURA TURİZM OLARAK EN GÜÇLÜ YANIMIZ…”

Tura Turizm olarak en güçlü yanlarının, dünyayı takip edip Türkiye’ye ilişkin tüm verileri doğru analiz edip; çok hızlı düşünüp, harekete geçmek olduğunu açıklayan Ayşin Arca; “bu nedenle yaşanan her türlü krizi fırsata çevirmeyi öğrendik. Mesela, döviz kurunda artış yaşandı başkaları oturup ağlarken biz fiyatları TL’ye çevirdik, kuru sabitledik, yurt dışında insanların TL harcamasını sağlayan aplikasyon geliştirdik. Ayrıca biz toplu alımlar yapıyoruz. Uçak, otel gibi harcamaları önceden ve toplu olarak aldığımız için bu kadar güçlüyüz” dedi.