İzmir’in doruklarında turizm zirvesi

Birgi, Bozdağ, Gölcük üçgeninin bir turizm destinasyonu olabilmesi için çalışmalara başlandı.

Tarih, doğa ve spor turizmine elverişli olan Birgi-Bozdağ-Gölcük üçgeninin turizm destinasyonu yapılması için fikirler masaya yatırıldı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, TÜRSAB Ege Bölgesi Temsil Kurulu Başkanı Osman Tolga Gencer ve temsil kurul üyesi Kıvanç Meriç ile birlikte İzmir’in en yüksek noktası olan 2157 rakımlı Bozdağ zirvesinden başlayan incelemelerde bulundu.

Birgi, Bozdağ, Gölcük üçgeninin bir turizm destinasyonu olabilmesi için çalışmalara başlandı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, TÜRSAB Ege Bölgesi Temsil Kurulu Başkanı Osman Tolga Gencer ve temsil kurul üyesi Kıvanç Meriç ile birlikte İzmir’in en yüksek noktası olan 2157 rakımlı Bozdağ zirvesinden başlayan incelemelerde bulundu.

Ödemiş Ticaret Odası işbirliği ile geçtiğimiz günlerde tarihi kent Birgi’de Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) Ege bölgesi acentelerinden oluşan heyet için düzenlenen gezinin ardından TÜRSAB Ege Bölgesi Temsil Kurulu Başkanı Osman Tolga Gencer ve temsil kurul üyesi Kıvanç Meriç, bu kez Bozdağ Kayak Merkezi ve Gölcük Yaylası’nda incelemelerde bulundu.

İzmir’in en yüksek noktasına Bozdağ Kayak Merkezi’ne ait telesiyej ile ulaşan heyet bölgenin eşsiz doğal güzelliğini zirveden izleme olanağı buldu.

Gezi 2157 rakımlı Bozdağ zirvesinden başladı

Tarih, doğa ve spor turizmine son derece elverişli olan Birgi-Bozdağ-Gölcük üçgeninin turizm destinasyonu yapılması için fikirler masaya yatırıldı. Belediye Başkanı Mehmet Eriş, TÜRSAB yetkilileri ve belediye teknik ekibinin katıldığı gezi 2157 rakımlı Bozdağ zirvesinden başladı. İzmir’in en yüksek noktasına Bozdağ Kayak Merkezi’ne ait telesiyej ile ulaşan heyet bölgenin eşsiz doğal güzelliğini zirveden izleme olanağı buldu.

Birgi-Bozdağ-Gölcük üçgeni turizm yeni gözdesi olabilir

Bozdağ Çığ Önleme Projesi için kurulan ve aynı zamanda İzmir’in en yüksek rakımlı şantiyesi olma özelliğini taşıyan çığ önleme bariyerleriyle ilgili çalışmaları da inceleyen heyet Kayak Merkezi’nin ardından Gölcük Yaylası’na hareket etti. Kamp alanlarının yanı sıra spor turizmine hizmet etmesi planlanan tesisleri de ziyaret eden heyet, Birgi-Bozdağ-Gölcük üçgeninin turizm destinasyonu yapılması için atılacak adımları değerlendirdi.

Heyet Kayak Merkezi’nin ardından Gölcük Yaylası’na hareket etti.

“Teleferik Projesi’nin takipçisi olacağız”

Ödemiş ekonomisini güçlendirmek için turizme yatırım yapılaması gerektiğini dile getiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş,

“Turizmde var olan potansiyeli harekete geçirmek için daha fazla vakit kaybedemeyiz. Tarih, doğa, inanç, spor turizmi açısından Ödemiş’in son derece önemli değerleri var. Önemli turistik değerlerimiz Birgi, Bozdağ ve Gölcük’ün birbirine yakın ve bağlantılı konumda olmalarını değerlendirmemiz gerekiyor. Birgi-Bozdağ-Gölcük’ü bir bütün gibi düşünerek bu alanların tanıtımı, gerekli altyapı ve tesis yatırımlarının kazandırılması için kentimizdeki meslek ve sivil toplum kuruluşlarıyla da koordineli olarak girişimlerimiz sürüyor. Turizme büyük katkı sağlayacağına inandığımız Ödemiş’in yarım asırdan fazladır beklediği Teleferik Projesi konusunun İzmir Büyükşehir Belediyemiz nezdinde takipçisi olmaya devam ediyoruz.” dedi.

Kaynak: www.medyaege.com.tr