TravelShop Turkey ülke tanıtımına tüm hızıyla devam ediyor

Hız kesmeden ülke tanıtım çalışmalarına devam eden TravelShop Turkey, Hindistan’da yeni bir workshop düzenleyeceğini ve iki fuara da katılım göstereceğini duyurdu.

Dünya genelinde 100’e yakın workshop etkinliğine ve B2B fuara katılım gösteren TravelShop Turkey, bu kez de Hindistan’ın 5 ayrı şehrinde Türkiye’yi tanıtacak.

İlk önce Bangalore, Ahmedabad ve Kolkata’da B2B etkinliği yapacak olan TravelShop Turkey, devamında Hindistan’ın en lüks fuarı olan BLTM Delhi Fuarı’nda, ardından Hindistan’ın tek outgoing fuarı olan OTM Mumbai Fuarı’nda Türkiye standı açacağını ve Mumbai’de “Destination Turkey” çalıştayı organize edeceğini duyurdu.

TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “amaçlarının hızla büyüyen Hindistan turizm pazarından ülke olarak maksimum fayda sağlayarak özellikle MICE ve düğün gruplarını Türkiye’ye çekebilmek” olduğunu belirtti.

Workshop çalıştayına Türkiye’den tüm firmaları davet eden Kalender, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayan tüm turizm firmalarının etkinliklerinde yer alabileceğini söyledi.

TÜRKİYE TEMALI VE BAKANLIK KONSEPTLİ STANT

Murtaza Kalender açıklamasında; “BLTM Delhi ve OTM Mumbai Fuarları’ndaki stantların sadece Türkiye logosu ve görsellerini içereceğini ve Bakanlık standından farklı olmayacağını” belirterek; böylelikle herkesin eşdeğer konumda olacağının altını çizdi.

Şu ana kadar 20’ye kadar başvuru aldıklarını açıklayan Murtaza Kalender, bu taleplerin artması halinde stand boyutlarını da genişletilebileceklerini belirtti.

B2B ÖN RANDEVULU

Kalender, yapmış olduğu ön randevu çalışmalarının, tamamen kendi üretimleri olan benzersiz bir sistem olduğunu belirtirken bu sistem sayesinde ön randevu alınabilen ve talepleri olan Hindistan firmalarının sistem üzerinden görüntüleyebileceği bir fonksiyona sahip olduğunu bildirdi.

Tüm turizm sivil toplum kuruluşlarını da bu etkinlikte yer almak üzere davet eden Murtaza Kalender, tüm basın kuruluşlarını da aralarında görmekten memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Murtaza Kalender, son olarak Travelshop Turkey’in yer alacağı önümüzdeki etkinlikleri paylaştı. Buna göre Travelshop Turkey’in yer alacağı önümüzdeki dönem etkinlikleri arasında; ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines Hosted Buyer programı, Mart ayında dini temalı Holy Lands ve Mayıs ayında Yacth Cruise temalı workshopları yer alıyor.

Hindistan’daki WorkShop ve Fuar etkinliğine katılmak isteyenler Travelshop Turkey ofisinden Alper Yağcı ile irtibata geçebilirler.

Alper Yağcı
0549 540 55 28
coordinator@workshoptravelshop.com

TRAVELSHOP TURKEY HİNDİSTAN ETKİNLİK TAKVİMİ

TARİH ETKİNLİK
28 Ocak 2020 Workshop Bangalore
29 Ocak 2020 Workshop Ahmedabad
30 Ocak 2020 Workshop Kolkata
31 Ocak – 1 Şubat 2020 BLTM New Delhi Fuarı
3 – 4 Şubat 2020 TFF/OTM Mumbai Fuarı