Siparişlerinizi sıfır temas ile evinize getiren markalar

Temassız teslimat

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı tedbirlerini artıran birbirinden ünlü yiyecek & içecek markaları yeni bir uygulama başlattı: Temassız teslimat.

Duyarlılıkların en yüksek seviyede olduğu şu günlerde, müşterilerinin ve çalışanlarının gözettiği tüm hassasiyetlerini değerlendiren markalar ‘Sıfır Temas Uygulamasına’ geçiş yaptı. Başlattıkları ‘Sıfır Temas Uygulaması’ ile ürünlerinin hazırlığından teslimatına kadarki tüm süreçlerde uluslararası hijyen standartlarını gözeten ve ürünlerini el değmeden müşterilerine ulaştıran markaları sizler için mercek altına aldık.

İşte ürünlerini ‘Sıfır Temas Uygulaması’ ile yemek severlere ulaştıran markalar:

LITTLE CAESARS

Sevilen pizza markası Little Caesars; global bir salgın haline gelen COVID-19 için harekete geçti ve önlemler kapsamında ‘Sıfır Temas’ uygulamasını hizmet kalitesinin merkezine aldı.

Uygulama kapsamında; Little Caesars severler tüm siparişleri için www.littlecaesars.com.tr sitesini ziyaret ederek, seçimlerini “Sıfır Temas” teslimat seçeneği olarak yaptıktan sonra, ödemelerini online olarak yapıp, temassız bir şekilde kapıdan ya da gel-al sistemi ile ürünlerine ulaşabiliyor. Teslimatlarda tüm ürünler el değmeden kutulanarak, özenle etiketleniyor. Eve teslim siparişlerde teslimat poşet içinde gerçekleştiriliyor. (NOT: Siparişin ödemesinin online olarak yapılması gerekiyor. Teslimat sırasında müşteri başka bir şekilde tarif etmemişse zile basılıp, 1 metre mesafede beklenerek ürün poşetli olarak müşteriye teslim ediliyor. Şayet müşterinin farklı bir talebi olmuş ise örneğin siparişin kapıya bırakılmasını talep etmişse zile basılıp, tarife uygun noktaya bırakılıyor.)

Little Caesars Pizza, lezzetleri ve Sıfır Temas Uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi için www.littlecaesars.com.tr adresini ziyaret edebilir, 444 52 44 numaralı telefondan sipariş verebilir ya da Little Caesars Türkiye mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Haber önerisi: Coronavirüs sonrası restaurant ve cafelerde öne çıkacak 10 trend

POPEYES

Türkiye’nin en büyük tavuk restoran zinciri Popeyes®, eşsiz tarifleriyle geleneksel lezzetleri birbirinden özel tatlarla birleştirmeye devam ediyor. Aile boyu lezzetlerden oluşan ”#EVDE KAL Aile Menü”yü hayata geçiren Popeyes®, Popchicken, 10’lu Nuggets, Büyük Boy Patates, 1 Biscuit, 1L. Coca-Cola ve Çocuk Tavukburger Menü‘yü 49,95 TL‘ye satışa sunuyor. Tavuk severler, TAB Gıda markalarını kapsayan hızlı servis platformu Tıkla Gelsin ile Yemek Sepeti’nin online ve mobil kanallarının yanında Ara Gelsin sipariş hattı üzerinden güvenli bir şekilde sipariş verilebilecek.”Tıkla Gelsin” hizmetiyle mobil olarak ödeyebilir, sipariş uygulamaları üzerinden ”Siparişimi Kapıya As” ve ”Temassız Teslimat” seçeneğiyle güvenle teslim alabilirsiniz.

Haber önerisi: Salgın sonrasında gastronomi sektörü nasıl toparlanacak?

DOMİNO’S

“Mahallenizin Pizzacısı” mottosuyla gıda sektöründeki liderliğini koruyan Domino’s, bu kritik günlerde adrese teslim sürecinde “Temassız Teslimat” hizmetini başlattı. Ödemesini online olarak tamamlayan tüketiciler tüm teslimat sürecini temassız ve istediği şekilde yönetebiliyor. Domino’s müşterileri, markanın tüm sipariş kanalları üzerinden siparişlerinin teslim yeri ve şeklini seçebiliyor. Böylece tüketiciler, teslimat ekibiyle fiziksel temas kurmadan siparişlerini rahatlıkla alabiliyor.

Tüm ürünlerini 245 derecelik fırınlarda, el değmeden hazırlayan, ISO22000 gıda güvenliği sertifikasyonuyla eşsiz lezzetteki hamurunu uluslararası hijyen ve sağlık standartlarında üreten Domino’s’da ‘Temassız Teslimat’ uygulamasında gıdayla doğrudan teması olan ve ürünü hazırlayan Domino’s çalışanları, 15 dakikada bir ellerini yıkayarak ve her 15 dakikada bir yeni bir eldiven takarak güçlendirilmiş hijyen prosedürlerini uyguluyor ve siparişi hazırlıyor. El değmeden kutulanan ürünlere güvenlik etiketi eklenerek müşterilerin kutuyu açan ilk kişi olmaları garanti altına alınıyor. Teslimat, her sipariş öncesinde özel olarak dezenfekte edilen ve sıcak tutan özel pizza taşıma çantalarına yerleştirilerek lezzet elçileri aracılığıyla yola çıkıyor. Domino’s lezzet elçileri, sipariş adresine gittiklerinde pizza kutularını, pizza çantalarından çıkararak yanlarında getirdikleri Domino’s poşetlerine koyuyor ve müşterinin talep ettiği şekilde teslim ediyor. Zili çaldıktan sonra 1 metre uzaklaşarak kapıda bekleyen Domino’s çalışanları müşteriyle hiçbir temasta bulunmadan POS cihazıyla ödeme işlemini tamamlıyor.

Online ödeme yaparak sıfır temas uygulamasıyla “Temassız Teslimat” seçeneğini kullanan müşteriler ise teslimatın kapıya asılmasını, kapıya bırakılmasını, güvenliğe bırakılmasını, kapı önüne konulan bir yükselticiye, sandalyeye vb bir yere bırakılmasını isteyebiliyor. Müşteriler bu taleplerini sipariş seçeneklerini yaparken belirtiyor. Bu süreçte Domino’s’un lezzet elçileri hiçbir şekilde müşterilerle yüz yüze gelmiyor ve fiziksel temas kurmadan enfes Domino’s lezzetlerini tüketicilere ulaştırıyor.

Haber önerisi: Paket servis yemekleri hakkındaki gerçekler BBC Earth’te

YEMEKSEPETİ & BANABİ & GETİR

Binlerce restoran, yüz binlerce yemekten istediğinizi anında online sipariş edebildiğiniz yemek sipariş sitesi Yemeksepeti, kullanıcılarına COVID-19 nedeniyle temassız teslimat seçeneği sunmaya başladı. Kullanıcılar siparişlerini online kredi kartı ya da cüzdan ile ödeyerek sipariş notlarında temassız teslimatı seçerek; siparişin kapıya asılmasını sağlayabiliyorlar.

Yemeksepeti’nin market servisi Banabi‘de de aynı uygulamayı görmek mümkün. Ayrıca Yeme içme ihtiyaçlarının yanı sıra çeşitli ürünleri de alabileceğiniz online tabanlı dağıtım firması Getir de corona virüsüne karşı tedbir için ‘siparişi kapıya bırak’ seçeneğini uygulamaya geçiren bir diğer marka oldu.

Coronavirus’e karşı tüm bilmeniz gerekenleri tek bir haberde öğrenmek için: En güncel gelişmelerle COVID-19 hayatımıza nasıl yansıdı?

DIŞARIDAN SİPARİŞ ETTİĞİNİZ YEMEKLERİ TEKRAR ISITIN

Temassız teslimat uygulamasını başlatan markaları öğrendik öğrenmesine ama hala içinizde şüphe mi var? İşte bu konuda Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Özkan’ın önemli bir uyarısına kulak verebilirsiniz.

Yeni tip coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele sürecinde dışarıdan sipariş edilen yemeklerin, üzerindeki bakteri ve virüslerden kurtulmak için tekrar ısıtılmaları gerektiği uyarısında bulunan Prof. Dr. Hasan Özkan, “Sipariş edilen pişmiş gıdaları fırın, mikrodalga, tost makinesi ya da doğal gaz ocaklarında tekrar ısıtarak üzerindeki tüm bakteri ve virüslerden kurtulma şansımız vardır. Her ne kadar yediğimiz gıda iyi pişmiş de olsa temas yoluyla virüsün bulaşma ihtimalini artırır” diyor.